Naudingi patarimai: kaip neįdedant daug pastangų gyventi tvariau?

Nors gali pasirodyti, kad aplinkai draugišką gyvenimą kurti yra sudėtinga, tvariau gyventi galima pradedant nuo pačių mažiausių smulkmenų. 

Prisidėti prie tvaresnio gyvenimo galime kiekvienas. O tai pradėti daryti galima ir pačiais mažiausiais žingsniais.

Į parduotuvę keliaukite su daugkartinio naudojimo maišeliais. Naudodami daugkartinius maišelius ne tik prisidėsite prie plastiko sunaudojimo mažinimo, bet ir sutaupysite pinigų, kuriuos būtumėte išleidę plastikiniam maišeliui. Apsipirkinėdami parduotuvėse vaisiams, daržovėms taip pat dažniau rinkitės naudoti ne plastikinius, o daugkartinio naudojimo, iš tvarių medžiagų pagamintus maišelius.

Susidarykite pirkinių sąrašą. Pirkinių sąrašo susidarymas prieš išeinant į parduotuvę – ne tik puiki ir labai paprasta priemonė sutaupyti pinigų, bet ir kovoti su maisto švaistymu. Prieš vyksant į parduotuvę geriausia yra susidaryti savaitės ar bent kelių dienų valgiaraštį. Taip tiksliai žinosite, kokių konkrečių produktų jums reikės. Be to, apsipirkinėdami su sąrašu pirkėjai dažniau išvengia impulsyvių pirkinių.

Toks apsipirkimo būdas – puikus dalykas planuojant mėnesinį šeimos biudžetą. Prieš sudarinėjant sąrašą patariame peržiūrėti spintelių bei šaldiklio turinį. Taip sunaudosite visus namuose esančius maisto likučius ir ateityje išvengsite maisto švaistymo.

Pasidomėkite, kokios prekės keliauja į jūsų krepšelį. Jeigu norite vadovautis tvaresnio gyvenimo taisyklėmis – apsiperkant siūlome dėmesį atkreipti ir į produktų kilmę bei užauginimo sąlygas. Pavyzdžiui, mėsos gaminius, daržoves ar vaisius sezono metu patariama rinktis iš vietinių ūkininkų užaugintos produkcijos. Taip ne tik paremsite vietinius augintinius, bet ir gausite aukščiausios kokybės produktus, mat jų tiekimo grandinė itin trumpa.

Naudokitės gertuvėmis. Viena gertuvė pakeičia visus iš plastiko pagamintus buteliukus, kuriuos būtumėte sunaudojęs per dieną. Daugkartinių gertuvių naudojimas mažina plastiko kiekį sąvartynuose, vandenynuose, upeliuose ir kitose vietose, į kurias patenka plastiko atliekos. Daugkartinio naudojimo gertuvės puikiai tinka ne tik vandeniui, bet ir kitiems gaiviesiems gėrimams ar namuose pasigamintiemsms vaisių kokteiliams susipilti. Kadangi gertuvių pasirinkimas – tikrai didelis, ją galite išsirinkti ir pagal sau patinkantį dizainą. Daugkartinio naudojimo gertuvės gali tapti ir stilinga tvaraus pikniko detale.

Šventėms lauke – tvarūs indai. Jeigu lauke nusprendėte papiknikauti, surengti šventę ar paprasčiausiai papietauti parke, paruoštiems patiekalams susidėti geriausia yra naudoti daugkartinius indus, kuriuos namuose išsiplausite ir galėsite naudoti iš naujo. Žinoma, tvariam piknikui tinka ir iš tinkamų medžiagų pagaminti vienkartiniai, greitai suyrantys indai.

Alfa.lt inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE