Pasaulio galiūnai vėl drebins Marijampolę

Rugpjūčio 24 d. 16 val. Marijampolės „Sūduvos“ stadione vyks Tarptautinis galiūnų turnyras!

Galiūnų sportas Lietuvoje šiais metais švenčią 30 metų jubiliejų. Pirmosios stipruolių varžybos įvyko 1989-ųjų vasarą Vilniaus sporto rūmuose. Jų nugalėtoju tapo klaipėdietis Raimundas Zenkevičius.

1992 m. stipriausio Lietuvos žmogaus titulą iškovojo marijampolietis Alvydas Kirkliauskas. Po metų jis kartus su Audriumi Vosyliumi pirmąsias galiūnų varžybas suorganizavo Sūduvos sostinėje.

Šiemet, rugpjūčio 24-ąją, Marijampolės „Sūduvos“ stadione susirungs stipriausi vyrai, atvykę iš įvairių pasaulio šalių. Galiūnų turnyras čia rengiamas jau 27 kartą.

Nenuilstantis renginio organizatorius, daugkartinis galiūnų turnyrų nugalėtojas Alvydas Kirkliauskas ir jo sūnus Vytautas Kirkliauskas rugpjūčio 24-ąją kviečia visus į stadioną „Sūduva“, kur vyks įspūdinga jėgos, ištvermės ir muzikos šventė.

Pasižymėkime šią datą: rugpjūčio 24-oji, 16:00 val. Tuomet visų akys ir vėl bus nukreiptos į stadioną „Sūduva“. 10 stipruolių iš 8 Europos valstybių stos į kovą dėl nugalėtojo vardo. Žiūrovai tikrai nenuobodžiaus, nes net 7-iems galiūnams iš Prancūzijos, Airijos, Švedijos, Bosnijos, Lenkijos ir Ukrainos tai bus debiutas Marijampolėje. Prie pirmąjį kartą dalyvausiančių prisidės ir vienas Lietuvos galiūnas, mažeikietis Mantas Lalas, marijampoliečiams puikiai pažįstamų Vytauto ir Mariaus brolis. Neabejotinai daugiausiai dėmesio sulauks mūsų kraštietis Martynas Brusokas, neseniai tapęs Baltijos galiūnų čempionu. Paskutinius du metus Martynui vis pritrūkdavo vieno laiptelio iki nugalėtojų pakylos. Tad dabar jis dar labiau motyvuotas ir pasiryžęs nudžiuginti žiūrovus. O konkurencija išties stipri, nes be jau minėtų sportininkų turnyre dalyvaus praėjusių metų prizininkas lenkas Rafal Kobylarsz.

A.Kirkliauskas: – Taip būna nedažnai, bet šį kartą neturime ryškaus lyderio. Visi galiūnai panašaus pajėgumo. Tai labai džiugina ir intriguoja, nes nugalėtojas gali paaiškėti tik po paskutinės rungties. O jų tradiciškai bus šešios. Kas kart norime pateikti kažką naujo, todėl šiais metais žiūrovai išvys keletą Marijampolėje dar nematytų rungčių: dviejų automobilių traukimą, grandinių nešimą, 160 kg akmens perkėlimą. Stipruoliai tai pat kels rąstą, bandys sukelti 6 sunkias statines ant pakylos, bei dalyvaus estafetinėje rungtyje. Žiūrovams gerą nuotaiką tarp rungčių palaikys grupė „Patruliai“ su geriausiomis dainomis. Tęsdami gražią tradiciją, renginį nemokamai kviečiame žiūrėti žmones su negalia, bei senjorus, pateikus pažymėjimą ir vaikus iki 7 metų. Bilietų kainos išlieka nepakitę. Kasos stadione „Sūduva“ dirbs rugpjūčio 22-23 dienomis nuo 17 val., renginio dieną nuo 10 valandos.

Vytautas Kirkliauskas

Tarptautinio galiūnų turnyro dalyviai:

  1. Martynas Brusokas (Lietuva)
  2. Mantas Lalas (Lietuva)
  3. Janis Šleckus (Latvija)
  4. Pavlo Kordyaka (Ukraina)
  5. Rafal Kobylarz (Lenkija)
  6. Aurelien Le Jeune (Prancūzija)
  7. Nedzmin Ambeskovic (Bosnija)
  8. Michael Downey (Airija)
  9. Robert Cyrwus (Lenkija)
  10. Marcus Yngvesson (Švedija)

Nuotraukos iš asmeninio A. Kirkliausko archyvo

Martynas Brusokas.
Martynas Brusokas
Rafal Kobylarz
Janis Šleckus

 

Alvydas Kirkliauskas
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE