Prižiūrėti žemės sklypus ir juos tinkamai tvarkyti reikia nuolatos

Natūralu, kad gyventi tvarkingoje ir prižiūrimoje aplinkoje visiems yra ir smagiau, ir patogiau. Dažnai į apleistus ir neprižiūrėtus sklypus, apaugusius piktžolėmis, pažiūrime kreivai ir mintyse išpeikiame. Rūpintis tvarkinga ir švaria aplinka privalome patys, tačiau neretai žemės sklypų patikras vykdo Marijampolės savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai sako, kad Marijampolės savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėse, patvirtintose Marijampolės savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 2 d. sprendimu Nr. 1-164 „Dėl Marijampolės savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklių patvirtinimo“, nurodyta, kad tvarkyti ir palaikyti švarą nuosavybės teise ar įstatymų nustatyta tvarka priskirtose teritorijose reikia nuolatos. Savininkai ar naudotojai turi užtikrinti, kad sklypas būtų tvarkingas, nepiktžolėtas, laiku nušienautas (per metus ne rečiau 3 kartus: pirmą kartą nušienauti iki gegužės 31 d., antrą kartą – iki liepos 15 d. ir trečią kartą – iki rugsėjo 1 d.), surinktos šiukšlės, želdiniai turi būti sutvarkyti taip, kad medžių, krūmų šakos nebūtų išsikišusios už sklypo ribos ir nekeltų pavojaus saugiam eismui, rudenį privaloma sugrėbti arba sušluoti lapus, surinkti nukritusias šakas, į bendro naudojimo teritoriją už sklypo ribos nukritusius vaisius, medžių lapus, šakas surinkti ir tinkamai sutvarkyti.

Jeigu taisyklių nėra laikomasi ir jos yra pažeidžiamos, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnis numato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia baudą iki 600 Eur.

Vadovaujantis taisyklėmis, žemės sklypų priežiūra vykdoma nuolat.

Taip pat primename gyventojams, kad apie netinkamai tvarkomas savivaldybės teritorijas ar kitus pažeidimus galima pranešti platformoje tvarkaumiesta.lt.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE