Rygiškių Jono gimnazija taps modernesnė

Įsibėgėja Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos vidaus patalpų modernizavimo darbai. Pagrindinis gimnazijos pastato, statyto 1870 metais, ir aštuntame dešimtmetyje statyto priestato kai kurios patalpos jau nefunkcionalios ir neatitinka laikmečio reikalavimų. Būtent todėl čia vykdomi vidaus patalpų modernizavimo darbai įrengiant modernias edukacines erdves, kuriose mokiniai galės kūrybiškai ir patogiai mokytis, bendrauti bei ilsėtis.

Gimnazijos priestato rūsyje planuojama įrengti naujus persirengimo kambarius su dušais ir WC bei sporto inventoriaus patalpą. Pirmame aukšte, šalia sporto salės, sumanyta įrengti multifunkcinę sporto ir laisvalaikio salę su treniruokliais ir kitomis sportinio ugdymo priemonėmis. Antrame aukšte, virš minėtos salės, greta veikiančios šviesios skaityklos planuojama įrengti bendrojo naudojimo multifunkcinę erdvę, skirtą renginiams, grupiniams užsiėmimams, poilsiui, mokymuisi, pristatymams, susirinkimams. Čia bus įrengtas projektorius su ekranu, individualaus skaitymo kampelis. Numatyta atnaujinti ir sporto salę. Visur bus įrengtas pakankamas ir saugus dirbtinis apšvietimas, bus įsigyti tinkami baldai ir įranga.

Be to, įgyvendinant projektą numatyta pertvarkyti chemijos, biologijos ir fizikos kabinetus, jų vietoje įrengti chemijos, biologijos ir fizikos laboratorijas. Kiekvieną jų sudarys trys specialios patalpos, skirtos teorijai, paruošiamiesiems ir praktiniams darbams. Laboratorijose be tradicinių priemonių bus galima naudoti ir 3D mokomųjų objektų rinkinius – 3D projektorius, 3D akinius ir kt. Kaip teigė gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius, laboratorijų pavyzdį marijampoliečiai nusižiūrėjo iš Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos.

Vykdomus darbus Rygiškių Jono gimnazijoje įvertinęs Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda sakė, jog „džiugu, kad yra galimybė europinio projekto pagalba Rygiškių Jono gimnazijos bendruomenei po patalpų modernizavimo turėti puikias kūrybiškumą skatinančias erdves”. Pagal sutartį projekto veiklos turi būti baigtos iki 2019 m. lapkričio pabaigos.

Projekto „Ugdymo kokybės gerinimas Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje” įgyvendinimas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (85 proc.), po 7,5 proc. skiriama iš valstybės ir Marijampolės savivaldybės biudžetų.

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE