Šakių rajono savivaldybėje atliekos prie kapinių tvarkomos pavyzdingai

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolieriai nuolat tikrina, kaip apskrityje laikomasi  atliekų tvarkymo taisyklių. Šiemet itin didelis dėmesys buvo skiriamas atliekų tvarkymui prie kapinių.

„Sulaukdavome nemažai gyventojų nusiskundimų ir pranešimų, kad atliekų surinkimo aikštelės prie kapinių yra tapusios savotiškais mini sąvartynais – ten gyventojai atsikratydavo ir senų baldų, klozetų, nenešiojamų drabužių, padangų, – sakė UAB Marijampolės apskrities klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis. – O į konteinerius prie kapinių gali būti išmetamos tik kapinių atliekos: nužydėjusios gėlės, nuravėtos žolės, vainikai, nuvytusios puokštės, gėlių krepšeliai, žvakės ir jų dalys“.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas pasakojo, kad su savivaldybių administracijų atstovais, seniūnais buvo daug kalbama, kokie reikalavimai keliami kapinių atliekų tvarkymui. Informacija apie reikalavimus buvo skleidžiama per žiniasklaidos priemones, atliekų tvarkymo taisykles pažeidinėjantys asmenys buvo perspėti, kad prie kapinių yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, fiksuojančios pažeidimus, už kuriuos numatytos nemažos baudos.

„Kontrolieriai nustatė, kad pastangos sutelkti bendruomenes atnešė itin ryškių pokyčių Šakių rajono savivaldybėje, – sakė A.Bagušinskas. – Turime padėkoti Šakių rajono merui, savivaldybės administracijos direktoriui, savivaldybės tarybos nariams bei gyventojams, kad šioje savivaldybėje visiems bendruomeniškai susitelkus prie kapinių sąvartynų jau nebeliko. Seniūnams organizuojant, prie atliekų surinkimo aikštelių įrengtos atskiros vietos žaliosioms atliekos, konteinerių skaičius gerokai sumažėjo ir į juos metamos tik žvakės ir kitos išrūšiuotos ne bioskaidžios kapinių atliekos“.

Pradėjus atskirti  kompostuojamąsias atliekas Šakių savivaldybėje, čia gerokai sumažėjo konteinerių mišrioms atliekoms: 2017 metais prie kapinių buvo 248 konteineriai, dabar tėra 94.

Dar šiemet visose Marijampolės apskrities savivaldybėse bus svarstomi nauji mokesčių už atliekų tvarkymą dydžiai – kylant visiems įkainiams ir didėjant infliacijai, šiuos tarifus irgi reikia keisti. Tačiau Šakių rajono savivaldybė, mokanti iš biudžeto už kapinių atliekų tvarkymą, sutaupys – mokesčio kintamoji dalis bus tiesiogiai susijusi tik su realiu atliekų kiekiu, o pastoviosios dalies už kapinių atliekas planuojama visiškai atsisakyti.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE