Šviestuvai miegamajame: kaip ir kokie?

Bet kuris kambarys bus išbaigtas tik tuomet, kai jame bus pritaikytas kokybiškas ir tinkamiausias šviestuvas. Lubiniai šviestuvai – pagrindinė apšvietimo sistema bet kurioje patalpoje. Kuomet ji jau yra įkomponuota, tik paskui montuojamos kitos apšvietimo sistemos, kurios padeda sukurti išskirtinę erdvę.

Miegamasis – bene pati intymiausia erdvė, kurioje mes ilsimės, kurioje mes atgauname jėgas ir kurios interjeras sukurtas taip, kaip labiausiai mums tinka. Jeigu planuodami svetainės erdvę domimės tendencijomis, tai miegamieji dažniausiai kuriami pagal savo išmanymą ir poreikius.

Šviestuvai ir kitos sistemos miegamajame

Miegamasis daugeliui žmonių reiškia kur kas daugiau nei tik zoną, kurioje yra miegama. To įtakoje lubiniai šviestuvai yra tik viena sistema, kurią reikia įkomponuoti šioje aplinkoje. Priklausomai nuo Jūsų įpročių, poreikių ir net laiko, kurį praleisite šiame kambaryje – reikia atitinkamai ieškoti ir tinkamiausių lubinių šviestuvų, kurių didelį pasirinkimą jų rasite el. parduotuvėje Žiburys.

  • Kambario dydis. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra miegamasis, atitinkamai reikia ieškoti ir tinkamiausio šviestuvo. Lubiniai šviestuvai skiriasi savo dydžiu. Galima pasirinkti vieną didelį arba kelis mažus. Nedidelėse patalpose dideli šviestuvai atrodys labai neskoningai, tad ieškodami būti įvertinkite erdvę.
  • Įpročių įvertinimas. Kaip jau minėjome, lubiniai šviestuvai yra tik viena sistema, kuri būtina. Tačiau greta jos reikia apžiūrėti ir toršerus bei stalines lempas. Jeigu dažnai skaitote lovoje, tokiu atveju Jums reikia ant spintelės greta lovos stovinti lempa arba puikiai tiks ir sieniniai šviestuvai. Paprasčiausiai šviesa sklis ant knygos ar žurnalo ir taip negadinsite akių. Lygiai taip pat jeigu miegamajame turite tv – reikia, kad šviesa kristų į jį. Irgi, akys nebus gadinamos. Prie TV puikiai tiks ir keli nedideli lubiniai šviestuvai, kurių šviesos kritimo kampas gali būti pasuktas į TV ekraną.
  • Vieta. Jeigu norite, kad miegamojo erdvė atrodytų skoningai, tokiu atveju reikia suderinti apšvietimus. Dažniausiai svetainėse žiūrima, kad kiekvienas kambario kampelis būtų apšviestas vardan stiliaus. Tokiu atveju miegamajame labiau dominuoja funkcionalumas. Visgi, jeigu turite kosmetinį staliuką, žinoma, reikia jį apšviesti. Lygiai tai pat reikia apšviesti ir kitas miegamojo erdves. Ypač tokiu atveju, jeigu Jūsų miegamojo erdvė yra didelė.
  • Elektros jungiklių vietos. Lubiniai šviestuvai ir jų instaliacija būna iškart įvertina ir suplanuota taip, kad nereikėtų kaskart jungti į rozetę laidų. Tuo tarpu toršerai ir stalinės lempos dažniausiai turi laidus, kuriuos kiekvieną kartą reikia jungti į elektros lizdą. Pasižiūrėkite, kad būtų pasirinkta šviestuvams patogi vieta.
  • Miegamasis yra intymi erdvė ir daugelis žmonių nori, kad ir apšvietimas būtų intymus, paprastas. Tačiau technologijos labai ženkliai juda į priekį ir šiuo atveju galima atrasti labai įmantrių šviestuvų, kurie padės miegamojo kambarį padaryti išskirtine erdve. Pavyzdžiui, šiuo metu labai populiarūs LED šviestuvai. Miegamojo erdvei jie yra tinkami, kadangi sukuria intymumo pojūtį.

Lubiniai šviestuvai turi būti derinami su kitomis švietimo sistemomis. Tik tokiu atveju visa patalpa bus skoninga, funkcionali ir tokia, kokia labiausiai tinka būtent miegamojo patalpai.

Lubiniai šviestuvai miegamojo interjere

Norėdami Jums padėti susikurti puikų miegamojo interjerą – pakalbinome dizainerę, kurios praktiniai patarimai gana lengvai ir pigiai įgyvendinami. Negalvokite apie tai, kad stilingus namus galima suskurti tik tokiu atveju, jeigu turite daug pinigų. Tikrai ne. Vien apšvietimas turi galią kardinaliai pakoreguoti susikurtą interjerą. O kadangi Lietuvoje labai daug laiko per metus net ir dienos metu būna gana tamsu – lempos reikalingos beveik ištisą parą.

  • Visos skirtingos miegamojo erdvės turi būti apšviestos. Tai sakome jau ne pirmą kartą. Tačiau akcentuojama todėl, kad interjero dizaineriai į tai labai susikoncentruoja. Pasak jų, blogas apšvietimas gali sugadinti net ir labai gražų interjerą.
  • Apšvietimo spalva negali būti labai aktyvi. Lubiniai šviestuvai gali būti, sakykime, raudonos spalvos. Tokiu atveju labai dažnai jų skleidžiama šviesa taip pat būna raudona. Tokiu atveju ji aktyvina ir miegamajame nebus lengva ilsėtis.
  • Labai rekomenduojami toršerai, kurie miegamojo erdvei suteikia išskirtinumo. Puiku, kai lubiniai šviestuvai ir toršerai dera savo stiliumi, atrodo skoningai.
  • Miegamasis yra ta erdvė, kur svarbiausia yra susikurti jaukumą ir šilumą. Prie labai daug prisideda šviesa. Kaip jau minėjome, Lietuvoje daug dienų per metus būna gana tamsu, tad reikia kuo didesnio ir labiau visas kambario erdves apimančio apšvietimo.
  • Apšvietimas ne tik gali būti kambario akcentas, tačiau labai dažnai tai yra vienas svarbiausių elementų. Taigi, ieškodami šviestuvo nepamirškite derinti prie viso kambaryje esančio stilius. Dažniausiai dominuoja klasikinis arba modernus stilius, tad šie kardinalūs stiliai padeda paprasčiau nuspręsti, koks labiausiai tinka Jums.

Nors lubiniai šviestuvai miegamajame yra tik dalis visos apšvietimo sistemos, tačiau ši dalis yra labai svarbi, o gal net ir pati svarbiausia. Be jos paprasčiausiai gyvenimas bus kur kas sudėtingesnis, o pati miegamojo erdvė ne tokia stilinga ir jauki.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X