Tarptautinio galiūnų turnyro nugalėtoju tapo latvis

Rugpjūčio 24 d. stipriausi vyrai iš įvairių pasaulio šalių rinkosi Marijampolėje, „Sūduvos“ stadione. Tarptautiniame galiūnų turnyre 10 stipruolių iš 8 šalių demonstravo savo ištvermę ir jėgą traukdami automobilius, kilnodami milžiniškus svarmenis, nešdami grandines bei dalyvaudami paprastiems žmonėms neįmanomose rungtyse. Įdomias ir iššūkius keliančias rungtis 27–ajame galiūnų turnyre, kaip ir kiekvienais metais, stipruoliams pasiūlo ir stipriausius vyrus į Marijampolę sukviečia pagrindinis turnyro organizatorius Lietuvos galiūnas Alvydas Kirkliauskas bei jo sūnus Vytautas. Tai tradicinis, kiekvienos vasaros pabaigoje vykstantis renginys, sulaukiantis didžiulio susidomėjimo.  

Sausakimšame stadione „Sūduva“ susirinkę žiūrovai tapo kvapą gniaužiančios ir nuostabios kovos liudininkais. 10 stipriausių vyrų iš 8 Europos valstybių stojo į kovą dėl geriausiojo vardo. Galiūnams iš Švedijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos, Airijos bei vienam iš Lenkijos tai buvo debiutas turnyre Marijampolėje. Prie pirmąjį kartą dalyvavusių prisidėjo ir vienas Lietuvos galiūnas, mažeikietis Mantas Lalas. Iššūkį susirungti su šiais stipruoliais priėmė ir marijampolietis, žinomo galiūnų turnyro lyderio Sauliaus Brusoko sūnus Martynas Brusokas, kuris ne vieną pergalę yra parsivežęs iš pasaulio jaunimo galiūnų čempionatų, o neseniai tapo Baltijos galiūnų čempionu. Turnyre dalyvavo ir praėjusių metų prizininkas lenkas Rafal Kobylarsz.

Sūduvos sostinėje rengiamame turnyre galiūnus sutiko marijampoliečių Vytauto ir Neringos Kirkliauskų pora, kuri šiemet pasauliniame žmonų nešimo čempionate Švedijoje iškovojo auksą. Tai jau antrasis kartas, kai jaunieji Kirkliauskai į Lietuvą parveža šią pergalę. Pora turnyro pradžioje buvo pagerbta ir pasveikinta už šaunias pergales.

Tarptautinio galiūnų turnyro dalyvių tradiciškai laukė 6 rungtys.

Janis Šleckus tempia 4 t sveriančius krovininius automobilius

Jau pirmojoje rungtyje rimtą paraišką nugalėti pateikė latvis Janis Šleckus. Jis du sukabintus krovininius automobilius („Fiat fullback double cab“), sveriančius po 2 t (viso 4 t), į kuriuos dar susėdo iš publikos pakviestos 8 merginos, 20 m atstumą rankomis nutraukė per 31sekundę ir nugalėjęs šioje rungtyje apsivilko geltonaisiais lyderio marškinėliais. Antrąją vietą automobilių traukime iškovojo ukrainietis Pavlo Kordiyaka (38,17 s), trečiąją – publikos numylėtinis, marijampolietis Martynas Brusokas (38,67 s).

Antrojoje 140 kg metalinio rąsto kėlimo rungtyje pirmąją vietą pasidalino 3 dalyviai: M. Brusokas, bei lenkai R. Cyrwus ir Rafal Kobylarz, visi rąstą iškėlę po 7 kartus. Po šios rungties pirmaujančiu tapo M. Brusokas su 17 taškų.

Dalyviai su nerimu laukė trečiosios, nestandartinės rungties. Ant 120 cm pakylos reikėjo užkelti 6 sunkias po 120 kg sveriančias alaus statines, pripildytas vandeniu. Čia ir vėl nepralenkiamas buvo latvis J. Šleckus, tai padaręs per 38,50 sekundes. Dviem sekundėm nuo jo atsiliko P. Kordiyaka (40,94 s), trečias M. Brusokas (51,58 s).

Estafetinę rungtį, kurioje reikėjo 20 m nunešti 350 kg sveriančius naščius ir tiek pat metrų 2 po 130 kg sveriančius svarmenis (metalinius „lagaminus“), laimėjo R. Cyrwus atstumą įveikęs per 19,36 sekundes. Antras liko P. Kordiyaka (21,69 s), trečias M. Brusokas (22,74 s).

Po šios rungties stipriausiųjų trejetuko priekyje buvo: R. Cyrwus 35 taškai, M. Brusokas 33 taškai, J. Šleckus 31 taškas.

Penktojoje rungtyje dalyviams teko kuo daugiau kartų perkelti 160 kg apvalų akmenį per 130 cm aukštį. Net 6 galiūnai akmenį perkėlė 8 kartus. Greičiausiai tai padarė ir pirmąją vietą iškovojo R. Kobylarz.

Pernykščio turnyro nugalėtojas lenkas Robert Cyrwus

 

 

 

Paskutinioji įspūdingo dydžio, 105 kg sveriančių grandinių, kuriomis prie krantinių tvirtinami laivai, nešimo rungtis žadėjo įtampą ir bekompromisę kovą iki paskutinių metrų. Taip ir atsitiko.

 

 

Vienoje poroje grandines nešė dėl trečiosios vietos kovojantys ir turintys po lygiai taškų (37), M. Brusokas ir P. Kordiyaka. Martynas svarmenį išmetė ties 129 m riba. Ukrainietis nunešė šiek tiek toliau (130,45 m) ir galutinėje įskaitoje iškovojo trečiąją vietą.

Galiūnas iš Lenkijos Robert Cyrwus paskutinėje grandinių nešimo rungtyje nunešęs svorį 130,30 m, iškėlė rankas į viršų triumfuodamas, mat Janis Šleckus nuo jo buvo atsilikęs daugiau nei 30 metrų.

Tačiau užsispyręs latvis net negalvojo padovanoti pergalės. Jis lėtai ir užtikrintai nužingsniavo 132,90 m ir pirmą kartą prestižinių varžybų istorijoje tapo jų nugalėtoju. Šiame turnyre Janis dalyvavo jau ketvirtąjį kartą ir būtent šis jam atnešė pergalę.

Nugalėtojai: Janis Šleckus, Robert Cyrwus,, Pavlo Kordiyaka ir Martynas Brusokas

Latvis Janis Šleckus pelnytai užlipo ant aukščiausiojo garbės pakylos laiptelio ir laimėjo pagrindinį šių metų Tarptautinio galiūnų turnyro prizą. Antroji vieta atiteko lenkui Robert Cyrwus, kuris buvo pernai metų nugalėtoju, trečioji – pirmąkart čia dalyvavusiam ukrainiečiui Pavlo Kordiyaka. Marijampolietis Martynas Brusokas nuo ukrainiečio atsiliko vos pora taškų ir pelnė ketvirtąją vietą. Martynui ketvirtoji vieta turnyre atitenka jau trečią kartą iš eilės. Prizinis 5,5 tūkst. eurų fondas buvo proporcingai išdalintas, pirmosios vietos laimėtojui teko daugiausia – 1000 eurų.

Susumavus rezultatus, galutinė turnyro lentelė atrodė taip:

  1. Janis Šleckus (Latvija) – 50 tšk.
  2. Robert Cyrwus (Lenkija) – 49 tšk.
  3. Pavlo Kordiyaka (Ukraina) – 46 tšk.
  4. Martynas Brusokas (Lietuva) – 44 tšk.
  5. Rafal Kobylarz (Lenkija) – 36 tšk.
  6. Marcus Yngvesson (Švedija) – 29 tšk.
  7. Mantas Lalas (Lietuva) – 25,5 tšk.
  8. Ambeškovič Nedžmin – (Bosnija ir Hercegovina) – 21,5 tšk.
  9. Aurelien Le Jeune (Prancūzija) – 16 tšk.
  10. Michael Downey (Airija) – 12 tšk.
Turnyro dalyviai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galiūnų sportas Lietuvoje šiais metais švenčią 30 metų jubiliejų. Pirmosios stipruolių varžybos įvyko 1989–ųjų vasarą Vilniaus sporto rūmuose. Jų nugalėtoju tapo klaipėdietis Raimundas Zenkevičius. 1992 m. stipriausio Lietuvos žmogaus titulą iškovojo marijampolietis Alvydas Kirkliauskas.

Galiūnų turnyro organizatorius ir vedėjas Alvydas Kirkliauskas

Po metų jis kartus su Audriumi Vosyliumi pirmąsias galiūnų varžybas suorganizavo Sūduvos sostinėje. Šiemet tai jau buvo 27–asis galiūnų turnyras, kurį dauguma dalyvių įvertino kaip vieną geriausių, kur jiems teko dalyvauti.

 

 

 

 

 

Vytautas Kirkliauskas ir Milda Kudirkaitė

Nuotraukų autorius Kazimieras Linkevičius

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE