Vasara atostogų metas – išvykdami pasirūpinkite būsto saugumu

Policija ragina iš anksto pasirūpinti savo būsto saugumu, jei ketinate per atostogas išvykti iš namų – nepamirškite užrakinti duris, įjungti apsaugos priemones, paprašyti kaimynų, kad prižiūrėtų būstą. Tai puiki proga prisiminti saugios kaimynystės principus. Vertingus daiktus vertėtų pasižymėti policijoje. Ši paslauga nemokama. Dėl daiktų žymėjimo galima susitarti paskambinus Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnams telefonu 8 608 53254.

Viena populiariausių ir sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių yra saugios kaimynystės programa. Policijos, savivaldybės ir vietos bendruomenės atstovai kartu ieško būdų nusikalstamumui savo gyvenamojoje teritorijoje mažinti. Bendruomenės pareigūnai nuolat bendrauja su Saugios kaimynystės bendruomenėmis, sprendžiamos problemos, tariamasi, kaip būtų galima tobulinti saugią kaimynystę. Jei norite pasidomėti saugios kaimynystės įkūrimo, taip pat kitais organizaciniais klausimais, kviečiame kreiptis į Marijampolės policijos bendruomenės pareigūnes.

Keletas patarimų kaip apsaugoti savo turtą:

– Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akute, durų sklendę.

– Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu, kitose “slaptose” vietose.

– Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Esant galimybei, palikite bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

– Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

– Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

– Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

– Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įsistiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

– Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą dėl daiktų žymėjimo, kas palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

– Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, gal nusikaltėliai dar neišėjo. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite nusikaltėlių. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

– Jeigu jus apvogė ar apgavo nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Marijampolės AVPK informacija 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas