VYKO MOKYTOJŲ KONFERENCIJA „NUOSTABA – ŠALTINIS, PADEDANTIS ATRASTI?“

Šiandien Vilkaviškio rajono švietimo įstaigų atstovai rinkosi į Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Vilkaviškio r. Švietimo pagalbos tarnybos organizuotą mokytojų konferenciją „Nuostaba – šaltinis, padedantis atrasti?“. Vienas po kito į sceną lipę patyrę lektoriai kalbėjo apie profesionalumą, kūrybiškumo ir meno ieškojimus mokymo procese, būtinybę keistis ir prisitaikyti prie naujovių. Jau tradicija tapusia konferencija siekiama lavinti mokytojų profesines kompetencijas, aptarti veiksmingus pedagoginės veiklos būdus.

Konferencijos pradžioje gausiai susirinkusią mokytojų bendruomenę pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė. Prie sveikinimų prisijungė ir Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis.

„Nuoširdžiai noriu palinkėti, kad Jūs atrastumėt tuos daigelius, padėtumėte jiems skleistis ir iš jų išugdytumėte mūsų rajonui tikrus talentus. Būkite atviri iššūkiams!“ , – mokytojams artėjančių mokslo metų proga linkėjo Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Riklienė.

Po sveikinimo kalbų renginio moderatorius Alfonsas Juškevičius, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas, į sceną pakvietė pirmąjį pranešėją – Valentiną Butanavičių, Vilniaus jėzuitų  gimnazijos dailės mokytoją metodininką, VDU edukologijos mokslo krypties doktorantą. Jis pristatė pranešimą – „Mokytojo menininko tapsmas per savimoką“ ir kalbėjo, jog mokytojo darbe svarbiausia inovatyvumo, kūrybiškumo ieškojimas, o mokiniai turi būti ugdomi pasitelkiant žaidimą. Giedrė Girdauskaitė, Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos logopedė metodininkė, kalbėjo apie nuostabą ir atradimo džiaugsmus, kuriuos patiriame savo darbe.

Konferencijoje savo pranešimus skaitė ne tik patyrę lektoriai – savo darbą „Medžiagų poveikis Candida Lusitaniae mieliagrybiui“ pristatė Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos III c klasės mokinė Rugilė Bartašiūtė. Su šiuo moksliniu darbu gimnazistė ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape pelnė III vietą.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė išsamiai pristatė projekto „Vilkaviškio krašto e-etnografijos akademija“ metu sukurtą svetainę ir kvietė mokytojus joje apsilankyti. Ji kalbėjo, jog svetainėje pateikiama daug naudingos informacijos apie rajono lankytinus objektus, žymiausias asmenybes, edukacines programas, tautodailininkus.

Monika Bilotienė, Ugdymo plėtotės centro Mokyklų veiklos tobulinimo skyriaus metodininkė, pasakojo apie sėkmingo mokytojo darbo aspektus, išskirdama profesionalumo svarbą.

Po sveikatinimosi pertraukos sugrįžę pedagogai klausėsi Justino ir Joanos Narvidų pranešimo „Mama: – Kada pakeisi profesiją? Aš: – Mama, mano profesija – daryti klaidas!“. Apie būtinybę pasitikėti savo vaikais kalbėjo trijų vaikų mama Jurgita Pazniokaitė-Bubnienė, o apie pasitikėjimą mokytojo profesiniame gyvenime pasakojo Všį Mokyklų tobulinimo centro ir programos „Renkuosi mokyti!“ steigėja dr. Eglė Pranckūnienė.

Konferencijos metu netrūko ir muzikinių sveikinimų, kuriuos dovanojo instrumentinė grupė „Gama“, Vilkaviškio muzikos mokyklos choras bei lengvosios muzikos orkestras.

Renginio pabaigoje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė apibendrino konferencijos rezultatus bei kvietė įgytą patirtį pritaikyti mokinių ugdymo procese.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE