2019-aisiais gaisrų skaičius Sūduvoje išaugo

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pateiktais duomenimis šalyje šiais metais kilo 2 proc. mažiau gaisrų nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Viso per 2019-ųjų vienuolika mėnesių šalyje užfiksuota 10923 gaisrų, kai pernai tuo pačiu laikotarpių jų buvo 11848. Pastebima ir tendencija, kad žmonių gaisruose žūsta vis mažiau, o šiais metais užfiksuotas mažiausias žuvusiųjų liepsnose skaičius per 16 metų.

Deja, mirčių kilus gaisrui visiškai išvengti nepavyko – ugnis pasiglemžė 61 žmogaus gyvybę. Tiesa, pavyko išvengti vaikų žūčių. „Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 130 gyventojų, iš jų 6 vaikus. Nuo ugnies jie apsaugojo 863 pastatus, 121 transporto priemonę, išgelbėjo 575 gyvūnus,“ – skelbiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Sūduvos regione per šių metų vienuolika mėnesių buvo užfiksuota 581 gaisras, kurių metu netekome 4-ių žmonių gyvybių – po vieną Vilkaviškio ir Šakių apylinkėse ir du Marijampolės apskrityje. Tiesa, nors gaisrų skaičius Marijampolės apskrityje per metus išaugo beveik dešimtadaliu, mirčių skaičius išliko toks pats – pernai ugnyje taip pat užgeso 4-ios gyvybės.

Daugiausiai gaisrų 2019-aisiais kilo Marijampolės savivaldybėje (172), o mažiausiai – 69 gaisrai užfiksuoti Kalvarijoje. 78 gaisrai kilo Kazlų Rūdos, 101 – Šakių ir 161 – Vilkaviškio savivaldybėse. Šiemet ugniagesiams iš gaisro teko vaduoti 13 žmonių, kai tuo tarpu pernai, tokiu pačiu laikotarpiu – išgelbėta 10 gyvybių. Taip pat 2019-aisiais, lyginant su 2018 metais mažiau žmonių gaisruose patyrė traumas.

Daugiausiai žmonių, net 21, šiais metais žuvo dėl neatsargaus rūkymo. Neatsargus elgesys su ugnimi nusinešė 8-ias gyvybes. „Nors šiemet gaisruose žuvusių žmonių skaičius sumažėjo 19 proc., tačiau, kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, žiemos sezono metu, skaudžių nelaimių padaugėja. Pernai gruodžio mėnesį gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 314 gaisrų, kuriuose žuvo 9 žmonės. Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų su ugnimi elgtis labai atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, įjungtų į elektros tinklą elektrinių šildymo prietaisų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros vienų mažamečių vaikų. Tad būkite atsargūs su ugnimi ir laimingai sulaukite artėjančių švenčių,“ – savo ataskaitoje perspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Parengta portalo „Sūduvos gidas“ pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informaciją

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE