„Šv. Jurgio meno sezonas” marijampoliečiams dovanojo prancūziškos muzikos pliūpsnį

Marijampolės senamiesčio vadinamas Kačių kiemelis birželio 4 dieną buvo įgavęs prancūziško šarmo – čia vyko vienas iš septynių suplanuotų „Švento Jurgio meno sezono” koncertų. Meilės istorijas pagal Edith Piaf – nuostabiausias melodijas, gimusias svajingame ir romantiškame Paryžiuje – atliko Evelina Sašenko. Prancūziška elegancija dvelkiančiame vakare solistei pritarė atlikėjai Paulius Zdanavičius (fortepijonas) ir Nerijus Bakula (akordeonas). Iš Marijampolės kilusio operos solisto Edmundo Seiliaus sumanytas kultūrinis projektas ir šį kartą sulaukė atgarsio marijampoliečių širdyse. Kiemelis prisipildė ne tik muzikos, bet ir žiūrovų, kurie netilpo ant kėdžių ir kantriai išstovėjo koncertą. Šis koncertas, kaip ir kiti, visiems atėjusiems skambėjo nemokamai. Tai leidžia padaryti „Šv. Jurgio meno sezono” rėmėjai, tarp kurių pats didžiausias yra Marijampolės savivaldybė.

Programoje skambėjo ne tik Edith Piaf kažkada atliktos populiariausios dainos, bet ir du lietuvių autorių kūriniai. E. Sašenko įtaigiai atliko Vytauto Kernagio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ ir Antano Šabaniausko „Paskutinį sekmadienį“, pritaikydama seniai visiems žinomas melodijas prancūziškai atlikimo manierai.

Likusieji keturi koncertai skambės taip pat netradicinėse miesto vietose: bažnyčiose, galerijoje, netgi senojo cukraus fabriko angare. Jų metu koncertuos profesionalūs, šalies publikos pamėgti atlikėjai. Miesto globėjo Šventojo Jurgio vardą renginių ciklui davę organizatoriai nori kuo plačiau paskleisti profesionaliąją gyvą muziką Sūduvos krašte. Tai ambicingas, ne vienadienis projektas, įsitikinęs E. Seilius. Jo planuose jau kitų metų tarptautinis meno sezonas.

Ketvirtasis koncertas įvyks birželio 9 d. Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Koncerte „Belle époque” bus pirmą kartą pristatoma puikaus muzikų tandemo naujai išleista kompaktinė plokštelė. Skambės gražiausios ir grakščiausios melodijos, atliekamos netikėtai susiliejančių moters balso ir kontraboso garsų, nešamų fortepijono bangų. Dainuos solistė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė (sopranas), solistei pritars Audronė Kisieliūtė ir Donatas Bagurskas (fortepijonas ir kontrabosas).

Penktas koncertas vyks birželio 11 d. Marijampolės cukraus fabriko senajame angare – buvusiame cukraus sandėlyje. Koncerto „Tango aistros” metu senąsias istorines fabriko erdves užvaldys aistringa muzika, gimusi Pietų Amerikoje. Kavos, cukrašvendrių ir karšto oro mišinys užaugina ugningo temperamento, bet jautrius žmones, todėl jų kuriama muzika tikrai nepaliks abejingų. Skambės A. Piazzolla ir kiti šedevrai. Akordeonu grieš Romas Morkūnas, gros VDU kamerinis orkestras, dirigentas Jonas Janulevičius.

Šeštajame koncerte „Mūsų viltys”, kuris vyks birželio 17 d. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje, Marijampolėje pirmą kartą svečiuosis jaunųjų Lietuvos talentų kalve praminta „Gintaro svetainė”, kuri ugdo naują muzikų kartą. Jauni, bet jau patyrę ir žinomi ne tik Lietuvoje virtuozai nustebins savo branda, jautrumu ir meistriškumu. Jų meno vedlys maestro Justas Dvarionas.

Septintas, baigiamasis koncertas vyks birželio 21 d. Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Iškilmingame sezono uždarymo koncerte Dievo namus užpildys dvasinga muzika, kurią atliks valstybinis choras „Vilnius” (dirigentas Artūras Dambrauskas), orkestras, solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, valstybinis choras „Vilnius“ ir Marijampolės miesto vaikai – choras „Vyturėlis“. Galima teigti, kad tokiam gausiam būriui atlikėjų skirta muzika Marijampolėje suskambės pirmą kartą. Šis koncertas vainikuos viso pirmojo meno sezono idėją.

Muzikinį sezoną globoja Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pagrindinis rėmėjas – Marijampolės savivaldybė, remia Arvi įmonių grupė, UAB „Bennet Distributors“, UAB Birštono mineraliniai vandenys „Akvilė“, UAB „Mantinga“.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Birutės Kurtinaitienės, atlikėjų archyvo foto

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE