Posėdyje kalbėta apie artėjantį gripo sezoną

Naujai išrinkta Bendruomenės sveikatos taryba, kurios pirmininkė  Marijampolės savivaldybės tarybos narė, šeimos gydytoja Valentina Gataveckienė, vykusiame posėdyje
aptarė aktualius klausimus dėl artėjančio gripo sezono.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė informavo, kad visos asmens sveikatos priežiūros įstaigos iki spalio 25 d. bus aprūpintos gripo vakcina. Priminė, kad kiekvieną gripo sezoną rekomenduotina skiepytis rizikos grupėms priklausantiems asmenims, t.y. 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Skyriaus vedėja L. Radzevičienė akcentavo, kad būtina atkreipti gyventojų dėmesį, jog vakcina visiškai neapsaugo nuo gripo, tačiau skiepai sumažina riziką susirgti gripu bei pasiskiepijus gripo sukeltos komplikacijos būna lengvesnės. Praeitais metais Marijampolės savivaldybėje susirgusiųjų gripu buvo apie 1500, o ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – apie 18 300 susirgusiųjų.

Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė V. Gataveckienė priminė, kad labai svarbu kalbėti apie antibiotikų vartojimą. Gydytoja akcentavo, kad svarbu juos vartoti tik gydytojui paskyrus ir tik paskirtomis dozėmis bei paskirtą laiką, nes nebaigtas antibiotikų kursas ir savo nuožiūra sumažinta antibiotikų dozė skatina atsparių vaistams bakterijų atsiradimą.

Posėdyje buvo aptarta 2018 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos ataskaita bei 2019 m. gautų lėšų paskirstymas ir panaudojimas. Bendruomenės sveikatos taryba patvirtino Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos prioritetus 2020 metams: šeimos sveikatos stiprinimas, užkrečiamųjų ligų prevencija bei gyvenamosios aplinkos sveikatinimas.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE