Afrikinis kiaulių maras Skriaudžių miške

Kazlų Rūdos savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie afrikinio kiaulių maro atvejį medžiotojų klubo „Girinis” medžioklės plotuose Skriaudžių miške, Kazlų Rūdos sen. Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Kaip patvirtino Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kovo 7 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – NMVRVI ) gavo tyrimo protokolą su teigiamu afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) tyrimo rezultatu. AKM nustatytas 8 nugaišusiems šernams, kurie buvo rasti praėjusią savaitę medžiotojų klubo „Girinis” medžioklės plotuose Skriaudžių miške, radimo vietų koordinatės (54. 743127, 23. 624533 ir 54. 742955, 23.619793 WGS).

Vadovaujantis laboratorinių tyrimų rezultatais bei įvertinus esamą epizootinę situaciją Skriaudžių, Kazlų Rūdos sen. Kazlų Rūdos sav. laikomas AKM užkrėsta teritorija. Tai ketvirtas AKM šernų atvejis Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje.
Medžiotojams, kurių medžioklės plotai yra užkrėstose teritorijose, privaloma laikytis saugos nurodymų.
Piliečiams neesant būtinumui, nesilankyti užkrėstose teritorijose, o jose apsilankius laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų, išeinant iš užkrėstų teritorijų dezinfekuoti avalynę.

 

 

Kazlų Rūdos savivaldybės administracija
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas