Aistuviečiai – Žemaitei skirto renginio atlikėjai

Marijampolės kolegijoje veikia du klubai, skirti studentų ir kitų bendruomenės narių laisvalaikio veiklai. Vienas iš jų yra kultūros klubas „Aistuva“, kurio narių parengtas programas ir renginius galėjote stebėti ar dalyvauti 2014/2015 m.m. Savo reikšme ir dydžiu išsiskyrė gegužės 27-osios renginys miesto visuomenei.

Šie metai gali būti ir Žemaitės, didžiosios mūsų klasikės, metais, jubiliejiniais 170-aisiais metais. Jai skirti renginiai nuo Bukantės dvarelio Plungės rajone, kur ji 1845 m. gimė, keliauja per visą Lietuvą. Buvome pakviesti organizuoti Marijampolėje, jos poilsio vietoje nuo 1921 m. gruodžio 10 d., paminėjimo iškilmę, kadangi Žemaitę globojo advokato A.Bulotos šeima, tai ir šventės akcentai buvo trijose vietose: prie Rašytojos kapo, prie Bulotų namo (Vaičaičio g.16) ir Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Į paminėjimą atvyko 9 Žemaitės giminės atstovai (provaikaičiai, proprovaikaičiai ir proproprovaikaičiai) bei Marijampolėje gyvenantys Bulotų giminaičiai. Pranešimą ir ištrauką iš rašomo romano apie Žemaitę skaitė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Studentai puikiai atliko savo misiją dalyvaudami teatralizuotame lietuvių klasikės Julijos Žymantienės – Žemaitės 170-ųjų gimimo metinių paminėjime. Renginio pradžioje J. Vaičiūnaitės eiles Rašytojai skaitė Andrius Vasiliauskas (TE2014NS), apsakymo „Topylis‘ inscenizaciją nuotaikingai perteikė Raminta Bakelytė (TA2013NS) ir Ernestas Kolpakovas (VM2014NS), komedijos „Trys mylimos“ pirmą veiksmą sėkmingai suvaidino Laura Glaveckaitė (VVNS), Agnė Rimdeikaitė (TE2014NS), Vaida Kubiliūtė (KS2014NS) ir Robertas Žalnieraitis (KS2013NS),Petrą Kurmelį apkalbėjoir dainas ringavo tautinio meno ansamblio „Sūduonėlė“ dainininkės: Karolina Jašinskaitė (SD2013NS), Inga Rimkutė (SD2014NS), Rūta Andriukaitytė (TE2014NS), Aurelija Rugienytė (TE2014NS), Samanta Paškauskaitė (TE2014NS) ir buvusi kolegijos studentė, dainininkė Inga Zailskaitė. Jau tą patį vakarą žiūrovai ir ypatingai Žemaitės giminaičiai mums dėkojo už puikią programą, nuoširdūs ir teigiami atgarsiai apie renginį sklando po miestą ir šiandien.

Vida Mickuvienė, renginio režisierė,

 kultūros klubo „Aistuva“ vadovė

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE