Aktoriaus Chriso Pratto pokštas įrodo, kaip pasikeitė „Jūros periodo“ franšizė

Vienas iš bebaimio dinozaurų dresuotojo ir nuotykių ieškotojo Oveno Greidžio, kurį įkūnija aktorius Chris Pratt, pokštų naujausiame filmo „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ (angl. „Jurassic World: Dominion“) anonse įrodo, kaip „Juros periodo“ franšizė pasikeitė nuo pirmojo jos filmo.

 

Birželio 10 dieną kinuose pasirodysianti juosta „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ užbaigs antrąją „Juros periodo“ filmų trilogiją ir tyrinės dinozaurų išplitimo visoje Žemėje pasekmes. Nors ankstesniuose „Juros periodo pasaulio“ filmuose buvo keletas nuorodų į originalią „Juros periodo parko“ trilogiją, ypač aktoriaus Jeff Goldblum epizodinis pasirodymas 2018-ųjų metų filme „Juros periodo pasaulis. Kritusi karalystė“ (angl. „Jurassic World: Fallen Kingdom“), naujasis filmas sukurs tiesioginį ryšį su originalia trilogija. Antrosios franšizės finale pasirodys visa klasikinė veikėjų trijulė iš „Juros periodo parko“ trilogijos: Dr. Alanas Grantas (akt. Sam Neill), Dr. Elė Setler („Oskaro“ laureatė Laura Dern) bei Dr, Ianas Malkolmas (akt. Jeff Goldblum).

 

Netrukus kinuose pasirodysiančiame filme „Juros periodo parko“ ir „Juros periodo pasaulio“ veikėjai kartu susidurs su po visa pasaulį siaučiančiais dinozaurais, tačiau pagrindinis veikėjas Ovenas Greidis turės daug konkretesnį tikslą. Nors naujasis „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ anonsas neatskleidžia, kaip Oveno mėgstamiausia velociraptorė Mėlyna (angl. „Blue“) susilaukė kūdikio, jį pagrobus – Ovenas imasi jo gelbėti. Tačiau šis sprendimas nesulaukia palaikymo iš originalios „Juros periodo parko“ trijulės. Anonse Ovenui paaiškinus, kad jis pažadėjo Mėlynai, kad parveš jos kūdikį namo, Dr. Ianas Malkolmas atsako: „Tu pažadėjai dinozaurui?“

 

Būtent čia prasideda vienas ryškiausių anonso pokštų, nes Ovenas tiesiog atsako: „Taip, kodėl klausi?“

 

Nors naujasis filmas „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ sujungs „Juros periodo parko“ ir „Juros periodo pasaulio“ trilogijas, šis pokštas parodo, kaip pasikeitė ilgametė „Juros periodo“ franšizė. Originalioje trilogijoje dinozaurai buvo laikomi tiesiog itin pavojingais laukiniais gyvūnais. Tuo tarpu naujoji „Juros periodo pasaulio“ franšizė pristatė idėją, kad žmonės gali mokyti dinozaurus, o tai galiausiai gali išsivystyti į emocinį tarpusavio ryšį. Šie santykiai ryškiai prieštarauja „Juros periodo parko“ franšizės požiūriui į tai, kaip veikėjai suvokia dinozaurus ir bendrauja su jais.

 

Tokiu būdu netrukus kinuose pasirodysiantis mokslinės fantastikos veiksmo filmas „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ su daugiau humoro elementų tampa panašesnis į nuotykių filmą, nutoldamas nuo „Juros periodo parko“ franšizei įprastų siaubo elementų.

 

Baimė, žinoma išlieka, tačiau ji ne visada būtina. Nors velociraptoriai buvo vieni baisesnių dinozaurų „Juros periodo parko“ franšizėje, bet Oveną ir Mėlyną sieja glaudus ryšys, todėl ir gimė pažado pokštas. Ir nors filmas „Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ išlaiko ryšį su savo mokslinės fantastikos ir siaubo šaknimis, Oveno Greidžio pokštas įrodo, kad „Juros periodo“ franšizė pasikeitė, pereidama link veiksmo ir nuotykių žanro.

 

„Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas“ Lietuvos kinuose nuo birželio 10 d.

spinduliokinas.lt informacija

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE