Apsisprendė dėl pretendentų į mero pareigas

Nors tiesioginiai merų rinkimai vyks tik kitų metų pavasarį, kandidatai į Kazlų Rūdos savivaldybės vadovo pareigas aiškėja jau šiandien. Pirmieji apie savo kandidatus  paskelbė vietos socialdemokratai ir konservatoriai.

Socialdemokratai tęstų pradėtus darbus

Lietuvos socialdemokratų partijos Kazlų Rūdos skyrius kandidatu į merus iškėlė dabartinį skyriaus pirmininką, savivaldybės mero pavaduotoją Justiną Kazlą. Pasak politiko, jam tai iššūkis, kurį kolegos išreiškė parodytu pasitikėjimu. J. Kazla sako, kad šis partijos bičiulių įvertinimas – tai jo ketverių metų darbo skyriaus pirmininko pareigose įvertinimas.

LSDP Kazlų Rūdos skyriaus kandidatas į merus J. Kazla.

„Savivaldybės taryboje esu jau antra kadencija, o antroje kadencijoje tapau mero pavaduotoju. Šios pareigos suteikė galimybę kitu kampu pamatyti tiek administracijos, tiek mero darbo metodus,“ – vieną iš motyvų kandidatuoti į savivaldybės vadovo pareigas įvardino Kazlų Rūdos socialdemokratų lyderis. Pasak vicemero, tai, kas atrodo paprasta ar sudėtinga žiūrint iš šalies, kaip tarybos nariui, visai kitaip atrodo dirbant mero pavaduotojo pareigose. „Kuomet tiesiogiai susiduri su įvairiais įstatymais priimant sprendimus, supranti, kad tikrai dažnai tai skiriasi nuo savo paties norų,“ – teigia J. Kazla.

Socialdemokratas tikisi, kad rinkėjai įvertins ir jo vadovaujamo skyriaus pastangas įgyvendinant prieš rinkimus duotus pažadus. „Galiu pasigirti, kad jie tikrai įgyvendinami gana sklandžiai. Džiaugiuosi, kad sėkmingai pavyko įgyvendinti pirmojo Kazlų Rūdos daugiabučio namo renovaciją. Greitu laiku turėtų ateiti ir antrojo daugiabučio eilė. Vienas iš didžiausių iššūkių buvo katilinės susigrąžinimas „Kazlų Rūdos šilumos tinklams“, kas taip pat jau įvyko šių metų gegužės pradžioje. Tai tikrai truko gana ilgai, vyko nelengvos derybos, o kur dar teismo procesas,“ – nuveiktus darbus vardina J. Kazla. Mero pavaduotojo teigimu, pagal galimybes ir toliau bus atliekami gatvių, šaligatvių ir kiemų aikštelių remonto darbai. „Tai įsipareigojimai, kurie bus atlikti ar bent jau pradėti šiais metais,“ – tikina socialdemokratų kandidatas į Kazlų Rūdos merus.

Būsimuose rinkimuose J. Kazla sako pristatysiąs naujų idėjų, tačiau pagrindiniu tikslu išliks darbų tęstinumas, taip pat ruošiamasi daugiau dėmesio skirti kaimų ir gyvenviečių tvarkymui ir kelių priežiūrai.

Konservatoriai turi receptų užsigulėjusių problemų sprendimui

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas mero rinkimuose – skyriaus pirmininkas Marius Žitkus. M. Žitkus – „Kazlų Rūdos laikraščio“ įkūrėjas ir leidėjas, buvęs žurnalistas. Šiuo metu vadovauja šeimos verslui, veikiančiam medijų bei informacinių technologijų srityse.  M. Žitkus yra aktyvus visuomenininkas – neatlygintinai dirba Kazlų Rūdos 3 (Mindaugo) seniūnaitijos seniūnaičio pareigose, vadovauja miesto seniūnaičių sueigai, yra Lietuvos šaulių sąjungos narys.

TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus kandidatas į merus M. Žitkus

Pasak M. Žitkaus, jo apsisprendimą kandidatuoti mero rinkimuose lėmė stiprus partijos bendraminčių palaikymas iki šiol nuveiktiems darbams ir idėjoms, kurios gali prisidėti prie Kazlų Rūdos krašto atgimimo. „Daugelį metų dirbau žurnalistu, iki šiol aktyviai dalyvauju visuomeninėje veikloje, tad metų metais nesprendžiamos problemos jau ėmė tiesiog badyti akis,“ – apie pasiryžimą sukti į politiką sako konservatorių kandidatas į merus.

M. Žitkus turi rimtų pastabų ydingam savivaldybės biudžeto sudarymui, klaustukų kelia savivaldybėje vykdomi viešieji pirkimai, kandidatas neketina taikstytis su niekaip neišnaikinamomis švogerizmo tradicijomis. „Sieksiu užtikrinti, kad savivaldybei priklausančios įmonės, kurių akcininkais esame kiekvienas iš mūsų, būtų valdomos ir veiktų efektyviai. Nesinorėtų, kad savanaudžių politikų užmačios paverstų tokias įmones lesyklėlėmis, kuriose veši nepotizmas. Nuoširdžiai stebiuosi, kuomet politikai, kurie išrinkti tarnauti gyventojams ir turi ginti jų interesus, prisidengdami kilniais tikslais kuria šiltas darbo vietas sau ir savo aplinkai,“ – kontrolės stiprinimo savivaldybių valdomoms įmonėms poreikį akcentuoja M. Žitkus. Pasak kandidato į merus, tam labai pasitarnautų tokiose įmonėse veikiančios stiprios valdybos, galinčios užtikrinti maksimaliai naudingiausius akcininkų, tai yra Kazlų Rūdos gyventojų interesus. „Ligšioliniai bandymai kurti tokią valdybą „Kazlų Rūdos komunalininke“ buvo labiau panašūs į imitaciją, o valdyba „Kazlų Rūdos šilumos tinkluose“ pradėta kurti tik dabar, po to kai šią idėją inicijavo Kazlų Rūdos konservatoriai,“ – teigia TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus atstovas.

Aktyvus visuomenininkas, buvęs žurnalistas M. Žitkus tikina, kad pasigenda savivaldybės veiklos viešumo ir tikro, o ne menamo bendruomenių įtraukimo į problemų sprendimą.

„Idėjų bei sumanymų turiu tikrai nemažai ir labai didžiuojuosi, kad visa tai įgyvendinti drauge su manimi yra pasirengusi puiki komanda, kuri nustebins ne vieną. Į artėjančius rinkimus žiūriu atsakingai, todėl apsilankymus bendruomenėse, susitikimus su gyventojais pradėjau jau dabar. Noriu išgirsti, kokiomis problemomis be mano įvardintų serga mūsų savivalda. Įsisenėjusių viešojo gyvenimo ligų gydymui parengsime efektyvius vaistus,“ – ryžtingai nusiteikęs M. Žitkus.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE