Auksiniai auskarai: kodėl jie sveikiausia mūsų ausims?

Auksas visais laikais simbolizuoja prabangą. Ne paslaptis, jog jis buvo laikomas kilmingųjų metalu ir nuo senovės turėjo ypatingą reikšmę visame pasaulyje. Šio metalo išskirtinumas – tai itin didelis atsparumas aplinkos poveikiui ir plačios panaudojimo galimybės. Lydant auksą galimą iš jo formuoti pačius ploniausius gaminius, kurie vėliau tvirtai laikongą vietą ir savo kokybe gali nusileisti nebent juvelyrikai iš platinos ar jos mišinių. Dėl ilgaamžiškumo, mažos alerginių reakcijų tikimybės ir kitų savybių – auksiniai auskarai taip pat yra vieni populiariausių juvelyrinių parduotuvių asortimentuose. O šiais metais minima, jog auksiniai auskarai išgyvena atgimimą ir į madą grįžta su tr savo formą ir ilgai tarnauja naudotojui. Kalbant apie auksinius papuošalus, šie gaminiai visuomet užėmė garbienksmu!

Aukso reikšmė žmogaus gyvenime

Dažnai auksą matome tik kaip papuošalą ant žmogaus. Vis dėlto, šis metalas turi kur kas daugiau vertės nei tik prabangus blizgesys. Aukso papuošalai yra laikomi jėgos ir energijos simboliu. Todėl juos nešiodami žmonės gali iš jo pasisemti reikalingų jėgų tikslams ar ryžtingiems pokyčiams įgyvendinti. Sakoma, jog aukso dirbiniai nešiojami ant rankos, t.y. grandinėlės, žiedai – ypatingai padeda lyderiams. O jeigu šio tauriojo metalo papuošalais puošiatės arčiau galvos – kaklo ar ausų srityje, tuomet jis padeda apsisaugoti nuo streso ir nereikalingo jėgų išeikvojimo. Todėl auksinius auskarus ypač patariama nešioti šiuolaikiniam žmogui, kuriam sunku rasti balansą tarp veiklumo, karjeros ir poilsio.

Auksiniai auskaraiNorėdami į savo gyvenimą įnešti harmonijos, bet tuo pačiu būti energingi ir spėti kartu su pasaulyje vyraujančiu tempu – ieškokite kokybiško aukso dirbinių ir juos įtraukite į kasdieninį garderobą. Nepaminėjome, jog auksas dar yra siejamas su vaisingumu, ištikimybe ir šeimos židinio kurstymu. Be to, teigiamai veikia finansinę padėtį, jei jį nešiojančio žmogaus ketinimai yra geri ir dosnūs aplinkinių atžvilgiu. Tad jei dėvėsite aukso papuošalus tikėdamiesi, jog jus aplankys gausa visose gyvenimo srityse – nepamirškite pasidalinti tuo, ką turite su draugais, šeimos nariais ar visai nepažįstamais. Auksas traukia auksą tik tose rankose, kurios nebijo jo perleisti kitam, neturi pavydo ir gobšumo širdyje.

Kaip žinia, auksas yra laikomas vienu brangiausių metalų. Vis dėlto, jo kokybė priklauso nuo lydinyje esančių priemaišų. Apie aukso kokybę daug pasako praba, t.y. rodiklis nurodantis, kiek aukso dalelių yra 1000 g lydinio. Populiariausios prabos yra 375, 585, 750. Kuo praba yra aukštesnė, tuo auksas yra „tikresnis“. Auksas gali būti maišomas su variu, kas jam suteikia raudoną spalvą. Taip pat su sidabru, nikeliu, platina ir kitais metalais. Vienas brangiausių mišinių tai aukso, platinos ir rodžio – kitaip šis derinys vadinamas baltuoju auksu. Baltas auksas yra dar atsparesnis, todėl jo kaina sąlyginai irgi didelė. Visgi, iš baltojo aukso pagaminti papuošalai per laiką nekeičia savo išvaizdos ir jų vertė išlieka nepakitusi arba tik auga.

Kokie auskarai yra sveikiausi ausims?

Jau paminėjome aukso ilgaamžiškumą ir patvarumą, visgi kosmetikai, kurie užsiima auskarų vėrimu – auksą išskiria kaip vieną sveikiausių metalų ausims. Nors šiuo metu veriant auskarus yra naudojamas medicininis metalas, kurio pagrindu gali būti platina arba titanas – auksinius auskarus patariama persiverti gijimo procesui einant link pabaigos. Taip auskarų vietą yra pratinama prie kitų metalų palaipsniui. Be to pats auksas turi antibakterinį, gydomąjį poveikį ir sudėtingais auskarų vėrimo atvejais – gali padėti sutrumpinti žaizdos gijimo laiką. Tiesa, labai svarbu pasirinkti kokybiškus aukso gaminius, jokiu būdu nebandyti sutaupyti ir neieškoti pigesnių aukso alternatyvų. Pigiuose aukso lydiniuose gali būti didelis kiekis nikelio priemaišų, o būtent su šiuo metalu yra siejama didžioji dalis alerginių reakcijų.

Aukso auskaraiPatys sveikiausi ausims auksiniai auskarai – tai lengvi, ploni žiedai. Nedidelio skersmens auskarais keičiami gydomieji titaniniai, jei po auskarų vėrimo stipriai sutinsta ausies spenelis. Tokiu būdu ausis yra atlaisvinama nuo užsegimo ir gijimas trunka kur kas trumpiau. Auksiniai auskarai taip pat išskiriami tais atvejais, kuomet yra atliekamas gydomųjų savybių turintis ausų vėrimas. Nuo seno žinoma, jog ausyje yra daug nervinių taškų ir kiekvienas jų atsako už tam tikrą žmogaus organizmo funkciją. Todėl jei nusprendėte auskarus vertis, norėdami suaktyvinti tam tikrų nervinių taškų veiklą – kreipkitės į patikimus specialistus ir kartu su jais išsirinkite tinkamiausius auskarus šiai procedūrai.

Auksiniai auskarai – stiliaus detalė ir kasdienai ir šventei

Gydomosios savybės, papildoma energija ir pasitikėjimas savimi – visa tai mes gauname per šį taurųjį metalą – auksą. Be to, juvelyrai pastebi, jog net ir keičiantis madoms, auksiniai auskarai visuomet randa vietą pačiuose įvairiausiuose įvaizdžiuose ir yra ypatingai mėgstami žmonių, kurie vertina tvarius, ilgaamžius ir klasikinius daiktus. Būtent auksiniai papuošalai – tai ne greitoji mada, kurios po poros metų norisi atsikratyti. Todėl išsirinkę tinkamus modelius, klientai tokius papuošalus nešioja metų metus ir kasdien jaučiasi stilingi ir madingi. Tad kaip išsirinkti iš mados neišeinančius auksinius papuošalus?

Kuklumas prilyginamas klasikai. Kiekviena dama savo papuošalų dėžutėje tiesiog privalo turėti bent vieną porą auksinių, prie pat ausies prigludusių auskarų. Jie gali būti puošti nedidelėmis akutėmis ar perlais. Tokius auskarus priderinę prie kasdienio įvaizdžio visuomet atrodysite stilingai ir prabangiai. Be to, jie tiks net ir šventėje. Jei rinksitės itin puošnius drabužius ir sukeltų plaukų šukuoseną – kuklūs, maži auksiniai auskarai jūsų įvaizdį tikrai subtiliai papildys.

Žiedai, kurie keliauja iš kartos į kartą. Nors auksiniai žiedo formos auskarai bėgant metams buvo vertinami skirtingai, pastarąjį dešimtmetį pastebimas savotiškas jų atgimimas. Platūs ar siauri, didelio skersmens ar maži žiedeliai ausies viršutinėje dalyje – kiekvienas gali pasirinkti jiems tinkamą auskarų tipą. Aplink ausies spenelį apsijuosiantys auskarai taip pat gali būti raižyti ar puošti brangakmeniais. Tokie auskarai visuomet sukurs prabanga dvelkiantį įspūdį.

Aukso sala auskaraiKaip prižiūrėti auksinius auskarus?

Reikia nepamiršti, jog auksas net ir būdamas vienu atspariausių metalų, vis dėlto gali būti įtakojamas aplinkos veiksnių. Ypatingai šis metalas „nemėgsta“ rūgštinių terpių ir braižymo. Juvelyrai pataria bet kokius juvelyrinius dirbinius, taip pat ir auskarus nusiimti prieš maudynes, spa ir baseino pramogas, pirtis ir net prieš miegą. Taip pat prieš išeinant iš namų, patariama papuošalus dėti paskutinius, o nusiimti pirmutinius. Stengtis nepurkšti ant jų kvepalų ir saugoti nuo tiesioginio sąlyčio su kosmetikos priemonėmis. Nustebtumėte sužinoję, kokie rūgštiniai ir šarminiai junginiai slepiasi pačiose prabangiausiose veido pudrose ar garsiausių firmų odos šveitikliuose.

Kad auskiniai papuošalai žibėtų kaip nauji – reguliariai juos poliruokite specialia šluoste arba kreipkitės į patikimą juvelyrą. Kuomet papuošalų nedėvite, laikykite juos orginalioje dėžutėje ir niekuomet nedėkite kelių gaminių į vieną vietą. Tokiu būdu išvengsite susipainiojusių gradinėlių, nereikalingų subraižymų ant auskarų ar žiedų. Auksiniai gaminiai vis labiau vertinami ir mėgstami šiuolaikinių žmonių, kurie domisi tvaria mada, stilingu prabangiu įvaizdžiu ir teigiamomis aukso savybėmis. Kiekvienas, pradėjęs puoštis aukso gaminiais ir žinodamas kaip juos tinkamai prižiūrėti, prie kitų metalų pauošalų dažniausiai nebegrįžta.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE