Aukštakulniai privalumai ir trūkumai

Šiais laikais sunku rasti merginą, kurios spintoje nebūtų bent poros ar trijų aukštakulnių batelių. Jie laikomi patraukliausiais moteriškų batų modeliais. Priešingos lyties atstovus lengvai išves iš proto moteris, dėvinti trumpą sijonėlį ir aukštakulnius. Vyrai taip pat dažnai dėvi batus su kulnu, tačiau, žinoma, jie gerokai skiriasi nuo moteriškų. Apklausus 500 merginų nustatyta, kad daugiau nei 70 % jų pirmenybę teikia aukštakulniams. Kartu jos pasakojo, kad  skauda kojų pirštus ir pėdas…

Šiek tiek istorijos

Paaukštinti batai išrasti jau labai seniai. Pažymėtina, kad pirmieji modeliai buvo skirti vyrams ir būtent jie juos ilgai dėvėjo. Jie buvo sukurti Senovės Graikijoje ir daugiausia naudojami teatro aktorių. Batų paskirtis buvo išaukštinti vaidmenį atliekantį asmenį auditorijos akyse. Vėliau prie įvairių modelių buvo pradėti tvirtinti kulniukai ir platformos, kurie ėmė plisti tarp paprastų žmonių.

Viduramžiais privilegija juos nešioti buvo suteikiama diduomenei, o asmens kilmingumas buvo lyginamas su jo batų kulno aukščiu. Tačiau dabar jis vis dar labiau paplitęs tarp moterų ir tapo neatsiejama jų garderobo dalimi.

Aukštakulnių privalumai

  • Aukštakulniai bateliai atrodo elegantiškai ir stilingai, išryškina moterų kojų grožį ir figūros grakštumą. Tokias moteris dažniau pastebi ne tik vyrai.
  • Nedidelio ūgio merginos savo spintoje privalo turėti bent vieną porą batelių su kulniukais, nes taip jos atrodys lieknos gražuolės. Jie gali vizualiai pakelti visą kūną aukštyn, ištiesinti laikyseną, ištiesinti pečius ir krūtinę.
  • Moterys su aukštakulniais labiau pasitiki savimi, jos nori būti grakščios, vaikščioti aukštai pakelta galva.
  • Aukštas kulnas gali padaryti apkūnią merginą lieknesnę. Tačiau žemas taip pat turės poveikį, nes sugriežtins kūną. Kad efektas būtų išbaigtas, geriau jį derinti su sijonais, suknelėmis ir džinsais.
  • Tai naudinga fizinei būklei, kuri yra akivaizdžiai matoma merginoms, dažnai dėvinčioms aukštakulnius. Jie turi gražiai išryškėjusias blauzdas ir sėdmenis, nes dėl batų šios dalys dirba.
  • Tai geriausias būdas susitvarkyti laikyseną ir eiseną.
  • Šiais bateliais lengva patraukti vyrą, nes jie myli akimis, o aukštakulniai moterį daro seksualią ir patrauklią.
  • Sunku rasti drabužių, prie aukštakulmiai atrodytų prastai. Nebent jie bus ne vietoje su sportiniu kostiumu. Jie puikiai atrodys prie įvairaus ilgio sijonų ir suknelių, kelnių, džinsų, šortų ir dalykinės aprangos. Jie gali pabrėžti moters figūros privalumus.

Minusai

  • Tokiais batais gana sunku išmokti vaikščioti. Tačiau net ir įvaldžius šį sudėtingą procesą, vis tiek ilgą laiką praleidus su jais, kojų būklė nebus geriausiai paveikta. Jos greitai nusilps ir pavargs.
  • Neigiamas poveikis sveikatai . Ortopedai teigia, kad aukštakulniai sukelia pernelyg didelį pėdos įtempimą, gerokai viršijantį leistiną normą. Tai kelia nervų užspaudimą. Be to, tai ne pačiu geriausiu būdu veikia kraujotaką, nuolatinis ilgalaikis tokios avalynės nešiojimas lemia jos lėtinį sutrikimą apatinėse galūnėse. Tai savo ruožtu prisideda prie venų varikozės išsivystymo ir edemos atsiradimo. Moterys dažnai patiria blauzdų mėšlungį ir spazmus, neramių kojų sindromą, nuolatinį nuovargį ir skausmą.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE