Baigėsi didžiojo Suvalkijos šaukšto konkursas

Kiek sveria didysis Suvalkijos šaukštas? Tokį klausimą pateikė Suvalkijos galiūnas Alvydas Kirkliauskas savo internetinio puslapio lankytojams. Šį šaukštą buvo galima pamatyti Marijampolės centrinėje aikštėje “Sūduvos kraitės” šventėje. Kai kas ryžosi išmėginti savo jėgas ir dalyvavo šaukšto traukimo varžybose.

Gaspadoriškos sportinės varžytuvės, kurias tradiciškai organizuoja Alvydas Kirkliauskas, Savivaldybės Tarybos narys, sporto klubo „Suvalkijos ąžuolas“ prezidentas – neatskiriama rudens šventės „Sūduvos kraitė” dalis.
🍁🥄🍁Pagrindinė rungtis – didžiojo Suvalkijos šaukšto traukimas. Šiais metais šios rungties nugalėtoju tapo Edgaras Kalinauskas. Jam buvo įteikta tautodailininko Vitaliaus Striogaičio išdrožta šaukšto kopija. Kitoje – svorio laikymo rungtyje nugalėtoju tapo Deividas Kijauskas, kuriam atiteko šių metų galiūnų marškinėliai. Vilkaviškietis Egidijus Bendoraitis nugalėjo 24 kg. svarsčio kilnojimo rungtyje
Didžiojo šaukšto traukimo rungtyje jėgas išbandė ir Savivaldybės tarybos nariai Darius Kemeraitis ir Jonas Bieliauskas.
⚖️👏Šių azartiškų sportinių rungtynių organizatorius A. Kirkliauskas dalyvių ir žiūrovų smalsumui, pasvėrė Suvalkijos didįjį šaukštą ir pakvietė atspėti jo svorį.

Įdomu tai, jog daugelis įsivaizduoja, kad jis kur kas sunkesnis, nei yra iš tiesų. Alvydai, tai kiek gi tas šaukštas sveria?!

Alvydas Kirkliauskas: “Ačiū visiems dalyvavusiems. Sulaukėme net 70 spėjimų!

Šaukštas sveria 160 kg!

Arčiausiai teisingo atsakymo buvo Tadas Prajara (178 kg). Jam įteikti 2019 m. galiūnų turnyro marškinėliai.


Dėmesio! Šiems konkurso dalyviams, buvusiems arčiausiai teisingo spėjimo įteiksime paguodos prizus – kvietimus į 28-ąjį galiūnų turnyrą Marijampolėje 2020 m. rugpjūčio mėnesį:
Kristina Miknevičiūtė (180 kg)
Vilmantas Coupinis (180 kg)
Mindaugas Lelešius (186 kg)
Vilija Žemantauskaitė (200 kg)
Lina Makauskaitė (200 kg)
Gintautas Barzdukas (200 kg)
Marijampolės Kurtieji (200 kg)
Šaukštą trauksime ir kitų metų Sūduvos kraitėje.
Ateikite ir pabandykite!”

Mintis pagaminti šį šaukštą-galiūną maždaug prieš 5 metus kilo tautodailininkui Vitaliui Striogaičiui.

4,80 m ilgio didįjį  Suvalkijos šaukštą Marijampolės miesto dienų proga  išdrožė tautodailininkas Klemencas Kvainauskas drauge su Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviais. Buvo manoma, kad tuomet jis svėrė apie 400 kg. 

“Sūduvos gido” informacija

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE