Daugiabučių gyventojų pinigus pleškina šiluma

Kazlų Rūda 2018 metus pradeda būdama aukštų šildymo kainų vicečempione – brangiau už kazlųrūdiečius (8 ct/kWh) šį mėnesį Lietuvoje mokėti teks tik biržiečiams (8,01 ct/kWh).

Lyg to būtų negana, miestelėnus pribloškė „Litesko“ atsiųstos sąskaitos už 2017 m. gruodžio mėnesį, kuriose užfiksuotas ženklus išaugusios šilumos energijos suvartojimas. Į „Kazlų Rūdos laikraščio“ redakciją paskambinusi vieno daugiabučio gyventoja piktinosi, kad nesvarbu koks oras už lango, jos butui priskaičiuojamas šilumos suvartojimas auga jau trečius metus iš eilės. „Beveik 51 kv.cm. ploto butui apšildyti 2015 m. reikėjo 0,76 MWh šilumos energijos, 2016 m. 0,80 MWh, o praėjusį gruodį šis skaičius ūgtelėjo net iki 0,84 MWh“, – širdo moteris, skrupulingai kaupianti sąskaitas ir jas kasmet lyginanti. „Gruodis buvo nešaltas, tad kokių sąskaitų sulauksime užklupus tikrai žiemai?”, – baiminosi skaitytoja.

Iš tiesų, Lietuvos hidrometerologijos tarnybos duomenimis, praėjusių metų gruodžio mėnesio vidutinė oro temperatūra svyravo nuo 0,0 °C rytiniuose šalies rajonuose iki 3,6 °C pajūryje. Aukščiausia oro temperatūra siekė 7…10 °C. Žemiausia oro temperatūra nukrito iki -1…-6 °C.

Redakcija nusprendė pasidomėti, ką apie tai mano miesto daugiabučiams šilumą tiekiančios bendrovės „Litesko“ atstovai bei daugiabučių šilumos punktus nuo 2017 m. birželio 1 d. prižiūrinčios bendrovės „Kazlų Rūdos komunalininkas“ vadovas.

Deja, iš „Litesko“ jokio atsakymo sulaukti nepavyko. Kiek kalbesnis buvo „Kazlų Rūdos komunalininko“ direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas Kęstutis Baltulis. Iš pradžių K. Baltulis bandė teigti, kad su išaugusiu šilumos energijos kiekio suvartojimu Kazlų Rūdos daugiabučiuose bendrovė neturi nieko bendro. Visgi vėliau, priminus, kad du trečdaliai miesto daugiabučių šilumos punktų yra neautomatizuoti ir juose šilumos padavimą į butus rankiniu būdu reguliuoja „Kazlų Rūdos komunalininko“ darbuotojai, atsakė: „Daugiabučių šilumos punktai, automatizuoti ar neautomatizuoti, reguliuojami pagal gyventojų prašymus ir pageidavimus. Mūsų įmonės darbuotojas tinkamai reguliuoja šilumos padavimą į daugiabučius, nuo to negalėjo gyventojams ženkliai padidėti šilumos energijos suvartojimas.

Šilumos energijos tiekimas į daugiabučius yra tiekiamas pagal pačių gyventojų pageidavimus ir prašymus. Šilumos punktų automatizavimą daugiabučių namų gyventojams siūlysime diegti ateityje.”

Tikimybę, kad jo vadovaujamos bendrovės darbuotojai netinkamai reguliuoja šilumos energijos padavimą į daugiabučius, K. Baltulis atmetė. „Nuo 2017 m. birželio 1d. daugiabučių namų šilumos punktų šildymo sistemų priežiūros paslaugų neatsisakė nė vienas Kazlų Rūdos gyventojas“, – teigė komunalininkų vadovas.

Katilinė grįžta į miesto rankas?

Pastaruoju metu vietos politikai vis drąsiau ima teigti, kad nuo ateinančio šildymo sezono  daugiabučiams šilumą tieks savivaldybės įmonė „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“. Tvirtinama, kad teismuose artėjama prie taikaus susitarimo su „Litesko“ ir ši bendrovė paliks Kazlų Rūdą.

Savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus teigimu, jau parengtas taikaus sutarties nutraukimo projektas ir, jei pavyks suderinti paskutines detales, jau sausį arba vasarį bus paskelbta džiugi žinia Kazlų Rūdos gyventojams. Redakcijos duomenimis, taikios skyrybos su „Litesko“ miestui kainuos apie 200 000 eurų, kurių reikalauja daugelį metų Kazlų Rūdos šilumos ūkyje šeimininkavusi „Litesko“.

Tikimasi, kad šilumos ūkį perėmus „Kazlų Rūdos šilumos tinklams“, vartotojams kainą pavyks sumažinti apčiuopamai.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE