Dėl Lietuvos kariuomenės pereinamosios taurės susikovė rekordinis sunkiaatlečių būrys

Po vienerių metų pertraukos į Kazlų Rūdą sugrįžo atviros štangos spaudimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininko mjr. Kęstučio Čekavičiaus iniciatyva organizuotos jėgos sporto varžybos, talkinant Kazlų Rūdos sporto centrui, šiais metais sulaukė rekordinio dalyvių dėmesio. Ketvirtuosius metus skaičiuojantis jėgos sporto renginys, vykęs kovo 9 dieną Kazlų Rūdos kultūros centro salėje, sulaukė dalyvių iš visų Lietuvos regionų ir įvairių jėgos struktūrų. Dėl Lietuvos kariuomenės mokyklos pereinamosios taurės susikovė 29 komandos, tarp kurių varžėsi ir du Kazlų Rūdos sporto centro trejetai. Varžybų programą tradiciškai sudarė dvi rungtys: maksimalaus svorio ir maksimalaus pakartojimų skaičiaus štangos spaudimas su savo kūno svoriu. Varžyboms teisėjavo ir solidi Lietuvos jėgos trikovės federacijos teisėjų kolegija. Tai antrą tarptautinę kategoriją turintis Lietuvos jėgos trikovės federacijos prezidentas Raimundas Linkauskas, pirmos nacionalinės kategorijos teisėjas, jėgos pasaulyje gerai žinomas Audrius Vosylius, antros nacionalinės kategorijos teisėjai Klaudijus Malevskis, Žanas Amosovas. Maloniai nustebintas varžybų dalyvių gausa buvo ir Kazlų Rūdos meras Vytautas Kanevičius (varžybose dalyvavo daugiau nei 70 sportininkų – aut.past.), kuris palinkėjo aukštų rezultatų ir, kad sportininkai išvengtų traumų. Su šia švente varžybų dalyvius sveikino  Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas plk.ltn. Stasys Paldūnas bei Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkas mjr. Kęstutis Čekavičius.

Pagal atvirų štangos spaudimo varžybų reglamentą, komandas galėjo sudaryti ne daugiau nei trys asmenys, o rezultatai buvo skaičiuojami individualioje ir komandinėje įskaitose. Varžybos prasidėjo nuo maksimalaus svorio štangos spaudimo. Rezultatai buvo skaičiuojami pagal Wilks koeficientą. Konkurencija buvo tokia didelė, kad neretai aukštesnę poziciją nulemdavo ir šimtosios taškų dalys.

Pajėgiausias individualioje įskaitoje šioje rungtyje buvo Evaldas Černiauskas (KASP Didžiosios kovos 8-oji apygarda), kuris sverdamas vos 87,2 kg sugebėjo išspausti 200 kg sveriančią štangą (129,82 taškai). Antroji vieta atiteko Viešojo Saugumo tarnybos atstovui Tadeuš Prontkelevič. Jo rezultatas – 190 kg. 86,8 kg sveriantis sportininkas surinko 123,63 taškus. Trečiąją vietą šioje rungtyje iškovojo Karo policijos, Šiaulių įgulos atstovas – Mindaugas Butkus. Jam pakluso 200 kg sverianti štanga (116,12 taškų). Šios komandos jėgos sporto atstovas svėrė 115,3 kg.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą maksimalaus svorio štangos spaudimo rungtyje laimėjo Viešojo Saugumo tarnybos komanda (Tadeuš Prontkelevič, Andžej Bogdanovič, Arnold Macesovič), antroje vietoje buvo Alytaus apskrities VPK sportininkai (Andrius Girša, Nerijus Bimbiris, Vaidas Zinkevičius), trečią vietą iškovojo Karo policijos, Šiaulių įgulos jėgos sporto atstovai – Audrius Jonuitis, Gediminas Kulvinskas, Mindaugas Butkus. Kaip parodė varžybų visuma, būtent šios komandos ir varžėsi dėl prizinių vietų galutinėje įskaitoje.

Ne mažiau atkaklios kovos dėl aukštesnės pozicijos individualioje įskaitoje vyko ir maksimalaus pakartojimų skaičiaus su savo kūno svoriu rungtyje. Joje pajėgiausias buvo Alytaus apskrities VPK sportininkas Nerijus Bimbiris (jo svoris – 73,1 kg). Jis su savo kūno svoriu atliko net 39 pakartojimus. Antrą poziciją iškovojo Tadeuš Prontkelevič (86,8 kg). Šio Viešojo Saugumo tarnybos sportininko rezultatas – 37 pakartojimai. Tokį patį puikų rezultatą pademonstravo ir Kazlų Rūdos sporto centro atstovas Evaldas Vosylius, tačiau dėl lengvesnio svorio (Evaldas svėrė 67,5 kg, – aut.past.) šiam jėgos sporto atstovui atiteko trečia vieta.

Komandinėje įskaitoje po šios rungties vėl pajėgiausia buvo Viešojo Saugumo tarnybos komanda, antroji vieta atiteko Karo policijos Šiaulių įgulai, trečia – Birutės Ulonų batalionui, kurio komandą sudarė Valdas Pauža, Rytis Vyšniauskas ir Tomas Gicevičius.

Skaičiuojant bendrus komandinius rezultatus paaiškėjo, kad antrus metus iš eilės čempionais ir Lietuvos kariuomenės taurės savininkais tapo Viešojo Saugumo tarnybos komanda. Antroje vietoje liko Karo policijos Šiaulių įgulos sportininkai, trečioje – Alytaus apskrities VPK komanda.

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla taria nuoširdų AČIŪ už pagalbą kuriant šio sporto šventę Lietuvos jėgos trikovės federacijai ir kompetentingai teisėjų kolegijai, Kazlų Rūdos savivaldybei, Kazlų Rūdos Kultūros centro ir Kazlų Rūdos sporto centro vadovams už suteiktą erdvę ir kruopštų darbą sekretoriate, varžybų dalyviams už sportinį azartą ir puikius rezultatus. Visų Jūsų dėka sėkmingai puoselėjamos jėgos sporto tradicijos, kuriama sveika, fiziškai stipri Lietuvos jėgos struktūrų bendruomenė.

Giedrius Gorianovas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE