Dėmesio centre – jaunimas

Praėjusį savaitgalį Lenkijos Piotrkow Trybulnalski mieste vyko susigiminiavusių miestų konferencija „Jaunimo vaidmuo stiprinant Europos vertybes“. Ši konferencija yra viena iš bendro Marijampolės savivaldybės ir miesto partnerio Piotrkow Trybunalski projekto veiklų.

Pasidalinti patirtimis jaunimo srityje į konferenciją atvyko atstovai iš Vokietijos (Esslingen), Kroatijos (Petrinja), Izraelio (Ness Ziona), Prancūzijos (Vienne), Serbijos (Žagubica), Lenkijos (Piotrkow Trybulnasksi) ir Lietuvos (Marijampolė).

Delegacijų atstovai pristatė savo įžvalgas apie jaunimo politiką, vykdomas edukacines programas, tarptautinius mainus ir jaunimo organizacijų tinklus savo miestuose. Jaunųjų marijampoliečių iniciatyvas ir projektus susirinkusiesiems pristatė Raimonda Bogužaitė, Marijampolės savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja.

Visų miestų ir savivaldybių atstovai minėjo susiduriantys su tuo pačiu, visoms šalims ir miestams būdingu iššūkiu – kaip išlaikyti jauno žmogaus dėmesį ir suvilioti pasilikti gyventi, dirbti bei kurti ateitį gimtajame mieste. Ši problema dar opesnė tampa regionuose, kurie turi įdėti nepalyginamai daugiau pastangų, nei didieji miestai, kurie taip vilioja jaunus žmones.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE