Didžiosios interjero klaidos: kaip jų išvengti?

Kuriant savo svajonių namus, norisi padaryti viską, jog jie atrodytų tobulai. Tiesa, nutinka ir atvirkštinių variantų, kurių rezultatai išties nedžiugina. Tam, kad sąmoningai išvengti interjero klaidų, svarbu atkreipti dėmesį į keletą rekomendacijų, kurios padės išvengti nemalonių „staigmenėlių“.

Baldų ir daiktų gausai – ne!

Dauguma žmonių mėgsta kaupti, todėl net naujuosiuose namuose atsiranda vis kažkokių nereikalingų daiktų. Su kaupimo problema reikia kovoti, o ne susigyventi, todėl nuvykus į namų interjero parduotuvė, ieškoti tokių daiktų, kurie jums bus funkcionalūs! Interjero dizainas neturi nieko bendro su namų apkrovimu ir pavertimu į sandėliuką.
Su baldais galioja ta pati taisyklė, kaip ir su daiktais: geriau mažiau, bet geriau. Visi baldai turi atlikti funkciją, o ne stovėti nenaudojami. Norint sutaupyti erdvės, geriausia saugojimo sistemas, mobilius ir sudedamus baldus – įmontuoti.

Namai veikia žmogaus psichologinę būseną, todėl erdvė kuri nuolat yra apkrauta daiktais, nesuteiks vidinės ramybės ir harmonijos. Iris.lt galite rasti tokių interjero detalių, kurios padės ne tik sukurti minimalistinę erdvę, bet ir atrasti savitą stilių.

Kodėl dirbtinės gėlės?

Jeigu nusprendėte, kad norite kurti naujus namus arba atsinaujinti interjerą, tam, kad pagyvintumėte erdvę nereikėtų pirkti gausybę dirbtinių gėlių. Juk šios gėlės tik rinks dulkes ir suteiks jums papildomo valymo. Taip pat interjero dizainerių nuomonė yra tokia, kad dirbtinės gėlės nesuteikia gyvumo namams. Kaip tik jos sukuria netikrą ir slogią nuotaiką. Na, bet jeigu norisi namus papildyti akcentinėmis detalėmis, tam puikiai tinka gyvos gėlės. Tam, kad nereikėtų švaistyti pinigų ant gėlių puokščių, įsigykite vazoninius augalus, kurie yra ilgaamžiški bei suteiks natūralumo jūsų namams.

Žinoma, jeigu nenorite arba nemokate rūpintis vazoniniais augalais, bet jums patinka gyvumas namuose – į didelė indą įdėkite apelsinų ir citrinų. Sukursite gaivų ir natūralų įvaizdį namuose ir be vazoninių augalų!

Spalvos gali ir pakenkti

Šiuolaikiniame pasaulyje spalvos vertinamos labai teigiamai, tačiau yra vietų, kur ryškiaspalvės gali ir pakenkti. Namų interjere dažniausiai susiduriama su dviem dalykais: spalvų baimė arba per didelis spalvų sodrumas. Pirmu atveju naudojamos tik neutralios spalvos, kurios nesuteikia jokio charakterio namams, o antru atveju – visuose namuose galima atrasti visą spalvų paletę.
Tai, jeigu nusprendėte, kad norite, jog jūsų namai būtų ryškūs, iš pradžių reikėtų viską tinkamai apgalvoti, jog vėliau nereikėtų perdažynėti arba turėti margus namus. Geriausiai namams parinkti pagrindines tris spalvas ir visuose namuose jas tinkamai priderinti. Aiškų, pasirinkus sienoms spalvas, pagalvokite ir apie tai, ar pavyks jums priderinti jūsų baldų spalvą – jeigu renkatės ryškias sienas, tuomet svetainėje sofa turėtų būti balta, o jeigu sienos bus neutralios, tuomet sofa galėtų būti ryški (akcentinė detalė). Svarbiausia, kad viskas derėtų tarpusavyje, o ne permušinėti vienas kito spalvų tonus.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE