Diplomatijos reveransai…

JAV Valstybės departamento specialusis atstovas Afganistanui Thom‘as West‘as duodamas interviu „Amerikos balsui“ teigiamai įvertino Rusijos, Kinijos ir Pakistano pastangas Afganistano taikos procese.

„Jungtinės Valstijos mato ir vertina svarbų regioninių jėgų, įskaitant Rusiją, Kiniją ir Pakistaną, vaidmenį siekiant stabilumo Afganistane“ – išskirtiniame interviu „Amerikos balsui“ sakė Valstybės departamento specialusis atstovas Afganistanui Thom‘as West‘as.

Paklaustas, kaip Vakarai vertina susitikimo „Troika  plus“, šalių prisidedančių prie Afganistano krizės sureguliavimo, keturių krypčių koordinuojančios grupės, kuri susitiko lapkričio 11 dieną Pakistano sostinėje Islamabade, rezultatus ir kokį vaidmenį Kinija ir Rusija gali atlikti stabilizuojant Afganistaną ir kovojant su terorizmu, Valstybės departamento specialusis pasiuntinys sakė: „Manau, kad siekiant stabilumo Afganistane matome svarbų Rusijos, Kinijos, Pakistano vaidmenį. Tai yra formatas, sujungiantis Rytus ir Vakarus. Mes parengėme bendrą pareiškimą po šių susitikimų ir buvo labai malonu, kad mano kolegos iš Rusijos, Kinijos ir Pakistano pritaria mūsų nurodytiems tikslams bei užduotims. Iš Talibano sudarytos vyriausybės tikimasi daugiau teigiamų žingsnių apsaugant moterų ir mažumų teises, užtikrinant humanitarinės pagalbos darbuotojų patekimą į Afganistaną“.

T.West‘as teigė, kad Rusija ir Kinija palaiko JAV kovoje su tarptautinėmis teroristinėmis organizacijomis veikiančiomis Afganistane, kadangi ten esantys teroristai kelia grėsmę visoms šalims – Afganistano kaimynėms… Specialusis Valstybės departamento atstovas dar pridūrė, kad Rusija ir Kinija, jo žiniomis, bent jau artimiausiu metu neketina oficialiai pripažinti Talibano vyriausybės.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE