EP narys A. Kubilius pakvietė surengti tarptautinę konferenciją dėl krizės Baltarusijoje bei įsteigti tarptautinį tribunolą A. Lukašenkos nusikaltimams

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje pasisakė dėl priverstinio „Rynair“ lėktuvo nutupdymo Minske ir sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasievičiaus, jos draugės bei situacijos Baltarusijoje. Jis pakvietė nedelsiant surengti tarptautinę konferenciją dėl krizės Baltarusijoje, kurios vienas iš tikslų būtų įsteigti tarptautinį tribunolą A. Lukašenkos nusikaltimams.

„Kodėl Lukašenka nusprendė, kad gali imtis valstybinio terorizmo ir savavališkai nutupdyti „Ryanair“ skrydį? Todėl, kad suprato, kad nebus nubaustas, taip pat, kaip ir nebuvo nubaustas dėl nusikaltimų prieš Baltarusijos žmones. Teisingumo poreikis yra iškilęs jau dabar, ne tada, kada režimas jau bus sugriuvęs. Tarptautinė konferencija dėl krizės Baltarusijoje turi būti pradėta nedelsiant, su vienu iš tikslų įsteigti tarptautinį tribunolą Lukašenkos nusikaltimams”, – pažymėjo EP narys A. Kubilius.

Jo teigimu, V. Putinas išlieka vieninteliu Lukašenkos rėmėju ir tai yra vienintelė priežastis, kodėl Lukašenka gali toliau tęsti savo nusikaltimus.

„Atsilygindamas Putinas nori užbaigti bręstančią Baltarusijos aneksiją. Vakarai turi garsiai paskelbti, kad yra pasiruošę įvesti stipriausias sankcijas prieš Rusiją, jeigu Kremlius atsisakys staigiai nutraukti savo paramą nusikalstamajam Lukašenkos režimui ir jei Kremlius neapleis savo planų įvykdyti nelegalią Baltarusijos aneksiją“, – kalbėjo europarlamentaras.

Pasak A. Kubiliaus, netrukus, birželio 16 d., įvyksiantis susitikimas tarp prezidentų Džo Baideno ir Vladimiro Putino, yra puiki galimybė išreikšti bendrą Vakarų žinutę Putino režimui: Palik Baltarusiją arba laukia sankcijos!

EP narys taip pat teigė manantis, kad sprendžiant krizę Baltarusijoje trūksta ES lyderystės.

„Mintyse įvertindamas visas Europos sąjungos institucijas nesugalvoju kas galėtų būti įvardinti lyderiais, kurie 24/7 prisiima atsakomybę išspręsti Baltarusijos krizę ir tas pats gali būti pasakyta ir apie ES valstybes nares. Mums reikia išspręsti lyderystės trūkumo problemą“, – sakė A. Kubilius.

ELP logotipas

Europos Parlamento narių A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biuras

Užsakymo Nr.: SG-20-91

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE