EP: Rusija privalo liautis persekiojusi Sausio 13 bylos teisėjus

Rusija turi nutraukti neteisėtą Sausio 13-osios bylą nagrinėjusių Lietuvos teisėjų ir prokurorų baudžiamąjį persekiojimą, ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje pareiškė Europos Parlamentas (EP).

Europarlamentarai griežtai smerkia Rusijos veiksmus kaip politiškai motyvuotą ir „neleistiną išorės įtaką“, pažeidžiančią pamatines vertybes, tokias kaip teisės viršenybė ir teismų nepriklausomumas. Solidarizuodamiesi su Lietuvos pareigūnais, europarlamentarai ragina Rusiją nutraukti jiems iškeltas baudžiamąsias bylas ir padėti Lietuvos institucijoms siekti teisingumo Sausio 13-osios įvykių byloje, taip pat nutraukti dezinformacijos kampaniją šiuo klausimu.

„Bet kurios valstybės narės teisėjai yra ir visos Europos Sąjungos teisėjai“, – pabrėžia Parlamentas. ES šalys ir Interpolas raginamos ignoruoti galimus Rusijos prašymus dėl arešto orderio, taip pat daugiau bendradarbiauti tarpusavyje ir laikytis nuoseklios bendros pozicijos Rusijos atžvilgiu. Europarlamentarai prašo visų ES valstybių narių neperduoti Rusijai jokių asmens duomenų, kurie galėtų būti naudojami baudžiamajame procese prieš Lietuvos teisėjus.

Rezoliucijai pritarė 493 EP nariai, nepritarė 43, o susilaikė 86. Diskusiją šiuo klausimu EP surengė pirmadienio vakarą.

2018–2019 m. Rusija iškėlė baudžiamąsias bylas Lietuvos teisėjams, tyrėjams ir prokurorams, nagrinėjusiems bylą, kurioje dėl 1991 m. sausio 13-ąją padarytų karo nusikaltimų kaltais pripažinti 67 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai. Dauguma jų nuteisti už akių. Manoma, kad didelė jų dalis slapstosi Rusijoje bei Baltarusijoje.

 

Europos Parlamento biuro Lietuvoje informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE