Europos Parlamentas imasi veiksmų uždrausti nusikalstamos „Wagner‘io“ grupės“ veiklą

Šiandien Europos Parlamento (EP) posėdyje vyko diskusija dėl rezoliucijos „Dėl žmogaus teisių pažeidimų, kuriuos daro privačios karinės ir saugumo įmonės, ypač – „Wagner’io“ grupė“.

Šiuo klausimu posėdyje Strasbūre kalbėdamas Europos Parlamento narys Andrius Kubilius pabrėžė, kad visi žino, kas yra Kremliaus kontroliuojama „Wagner’io“ grupė ir kokius karo nusikaltimus ji vykdo Kryme, Donbase, Sirijoje, Libijoje, Centrinės Afrikos Respublikoje ir kitose pasaulio vietose.

„Kankinimai, žudymai, seksualinis smurtas, masinės mirties bausmės vykdymas, asmenų dingimai ir pan. Ir iki šiol niekas iš šios grupės nebuvo patrauktas į tarptautinio teisingumo atsakomybę“, – sakė EP narys.

„Tai Kremliaus per kitus asmenis valdoma organizacija, per kitus asmenis valdomos karinės pajėgos, su aiškiais nusikalstamos grupuotės požymiais. Tokios organizacijos, kurią netiesiogiai valdo valstybė, veikla nereguliuojama nei konvencijomis, draudžiančiomis samdinių veiklą. Jai netaikomos privačioms karinėms ir saugumo bendrovėms galiojančios tarptautinės taisyklės“, – kaip ši grupė atrodo tarptautinės teisės kontekste sakė A. Kubilius.

Parlamentaras rekomendavo, kad po šios rezoliucijos priėmimo darbas būtų toliau tęsiamas tiek Parlamente, tiek ir kitose ES institucijose, kad su tokiais subjektais galų gale būtų baigta visam laikui.

Šiems tikslams pasiekti A. Kubilius pasiūlė:

1)      Atlikti išsamų „Wagner’io“ grupės veiklos ir nusikaltimų tyrimą, parengiant specialų Parlamento pranešimą, o ne tik rezoliuciją skubos tvarka.

2)      Kvalifikuoti „Wagner’io“ grupės veiklą kaip valstybės suburtos ir remiamos nusikalstamos grupuotės veiklą.

3)      Tarptautiniu mastu įtvirtinti, kad valstybės ar kiti asmenys, samdantys tokias per kitus asmenis valdomas organizacijas kaip „Wagner’io“ grupė, patys prisiima atsakomybę už nusikaltimus, kuriuos vykdo ši grupė.

4)         Tarptautiniu lygiu įtvirtinti, kad už tokių nusikalstamų grupių, kaip „Wagner’io“ grupė, vykdomus nusikaltimus atsakomybė tektų ir Rusijai bei Kremliaus režimui, sukūrusiam ir per kitus asmenis valdančiam šią nusikalstamą organizaciją.

ELP logotipas

Europos Parlamento narių A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biuras

Užsakymo nr.: SG-20-117

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE