Europos Sąjungos projektai keičia Marijampolės savivaldybės veidą

„Trisdešimt vienas įgyvendinamas Europos Sąjungos finansuojamas projektas – tai tikrai didelis darbo krūvis, kartais neišvengiamos klaidos, bet taip pat didžiulis noras, kad Marijampolė taptų dar gražesnė ir modernesnė“, – apie Marijampolės savivaldybės veidą keičiančius svarbius projektus kalba meras Povilas Isoda.

Įgyvendinami projektai yra reikšmingi ir apima vandentiekos, atliekų tvarkymo, kraštovaizdžio, susisiekimo, švietimo, sveikatos, viešųjų erdvių tvarkymo, socialinio būsto, darnaus judumo, viešojo transporto ir kitas gyventojams svarbias sritis.

„Bendradarbiaudami su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru, imamės plėsti komunalinių atliekų rūšiuojamo surinkimo infrastruktūrą. Įgyvendinus šį projektą, miesto ir kaimiškųjų vietovių teritorijose  atsiras modernūs cilindriniai konteineriai, o garažų ir sodų bendrijose bei kapinių teritorijose – specialios aptvertos konteinerių aikštelės. Labai džiaugiuosi, kad įsibėgėja Pašešupio parko tvarkymo darbai. Šis parkas nuolat lankomas žmonių, todėl labai norisi padaryti jį dar patrauklesnį, kad jame laiką norėtų leisti tiek poilsio, tiek ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai.“, – darbus vardija Povilas Isoda.

Marijampolės savivaldybė socialinių būstų trūkumo klausimą sprendžia įgyvendindama socialinių paslaugų infrastruktūros ir socialinio būsto fondo plėtros projektus. Laukiantys būsto gyventojai įsikūrė naujai renovuotame ir suremontuotame name Vytauto gatvėje, kitiems laukiantiesiems bus siūlomi nupirkti vieno ir dviejų kambarių butai.

Marijampolės savivaldybės administracija kartu su UAB „Sūduvos vandenys“ rūpinasi paviršinių nuotekų tvarkymo sistemų rekonstrukcija ir plėtra Marijampolės mieste, vandens tiekimo ir nuotekų tinklų rekonstrukcija ir įrengimu mieste bei kaimiškose seniūnijose. Vandentiekos ir nuotekų infrastruktūra plečiama Balsupiuose, Patašinėje, Želsvoje, Igliaukoje, Sasnavoje,, Buktoje, Gudeliuose.

„Labai norisi, kad moksleiviai ir patys mažiausi galėtų mokytis šiuolaikiškose ir šiltose patalpose. Netrukus Rygiškių Jono gimnazijos auklėtiniai galės naudotis naujomis, kūrybiškumą skatinančiomis erdvėmis. Naujos ir šiuolaikiškos erdvės, modernūs baldai džiugins ir mažuosius, lankančius vaikų lopšelį-darželį „Rasa“. Naujais, šilumos energiją taupančiais fasadais jau pasipuošė ir Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro pastatai. Pastarajame atliktas visų vidaus patalpų remontas ir čia kursis įvairūs vaikų mėgstami būreliai ir organizacijos.“, – apie įgyvendinamus projektus švietimo įstaigose kalba Povilas Isoda.

Didelis dėmesys skiriamas senjorams ir stengiamasi gerinti jų gyvenimo sąlygas globos namuose. Po rekonstrukcijos naujai duris atvėrė socialinės globos „Kartų namai“. Šis netoli Mažosios bazilikos esantis pastatas buvo renovuotas, pakeistas stogas, atlikti vidaus remonto darbai, nupirkta reikiama įranga ir baldai.

Pasak savivaldybės mero, projektai įgyvendinami ne tik miesto teritorijoje. Stengiamasi kuo daugiau dėmesio skirti ir kaimiškosioms seniūnijoms. Tvarkoma infrastruktūra Puskelnių, Meškučių, Želsvos, Sasnavos gyvenvietėse, netrukus darbai turėtų prasidėti ir Igliaukoje.

„Dedame dideles pastangas pritraukti kuo daugiau ES lėšų ir jas skirti miesto tvarkymui, Laisvosios ekonominės zonos plėtrai, socialinių ir ugdymo paslaugų gerinimui, kokybiškam susisiekimui ir kitiems svarbiems darbams. Savivaldybės biudžeto lėšomis neišgalėtume atlikti tiek daug darbų. Labai džiaugiuosi, kad atvykę svečiai mato, kaip keičiasi Marijampolė. Bet svarbiausia, kad marijampoliečiai didžiuotųsi, kad gyvena būtent čia.“, – mintimis dalinasi meras.

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas