Gal globėjais galite tapti ir jūs?

Šiandien Lietuvoje yra siekiama, kad kiekvienas likęs be tėvų globos vaikas galėtų augti globėjų, įtėvių šeimoje ar šeimynoje, šeimai artimoje aplinkoje ir gauti pagalbą bendruomenėje.

Dėl įvairių priežasčių vaikas negali augti biologinėje šeimoje, lieka be tėvų globos. Norint užtikrinti normalų vaiko augimą ir vystymąsi, kad vaikas augtų saugus ir laimingas, jis turi augti šeimoje. Kalbame apie globėjų šeimas, kurių Lietuvoje nepakanka, kad kiekvienas vaikas turėtų naują šeimą, artimą aplinką. Tos šeimos, kurios ryžtasi globoti ar įsivaikinti tai mūsų visuomenės elitas, jos daro labai gerą darbą.

Dažniausiai globėjais tampa ilgai apie globą ar įvaikinimą galvoją, apsisprendę žmonės. Neretai ateina tie žmonės, kurie turi globojančių ar įsivaikinusių giminaičių ar draugų. Globėjais gali tapti asmenys nuo 21-65 metų. Dažnai imamasi globoti jau pažįstamą vaiką, su kuriuo sieja tam tikri emociniai ryšiai. Specialistai ieško ne šeimai vaiko, o vaikui šeimos, kuri būtų mylinti ir dalintųsi meile su vaiku.

Norintys tapti globėjais ar įtėviais turi lankyti 30 valandų mokymus pagal bendrą globėjų ir įvaikintojų mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą.

Kodėl reikalingi mokymai? Paprastai šeima vaiko laukia ir jo atėjimui ruošiasi 9 mėnesius, o globėjai ir įtėviai ruošiasi lankydami 30 valandų mokymus pagal GIMK programą, tai užtrunka apie 3 mėnesius. Mokymų metų šeima pasitikrina savo sugebėjimus, apsisprendimą priimti vaiką į savo šeimą. Mokymų metu kalbama apie pasiruošimą pokyčiam.

Kazlų Rūdos savivaldybęje, kaip ir kitose savivaldybėse, vyksta mokymai pagal GIMK programą. Tai didelis patogumas savivaldybės gyventojams, nes nereikia vykti šių mokymų išklausyti į Kauną ar Marijampolę.

Kiekvienai šeimai neturinčiai vaikų ir auginačiai vaikus, jau užauginusiai, ar vienišiems asmenims siūlome susimąstyti ir pagalvoti, gal globėjais galite tapti ir jūs? Jeigu abejojate ar sugebėtumėte nuolatos rūpintis vaiku, galite pasiimti vaiką iš globos namų pas save laikinai pasisvečiuoti. Reikalingus dokumentus dėl globos, įvaikinimo ar svečiavimosi, reikia susitvartkyti Kazlų Rūdos savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriuje. Mokymai vedami Kazlų Rūdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

PPT Atestuotos socialinės darbuotojos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X