Gera žinia Lietuvai – kuriama ekosistema tvarioms investicijoms

Lietuva įsitvirtina kaip lyderė Baltijos regione tvarių (žaliųjų) finansų srityje. Mūsų šalis pirmoji kartu su Europos Komisija ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) pradeda vykdyti tvarių finansų projektą, kuris suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų Lietuvos įmonių finansavimui bei sukurs sąlygas ateiti naujiems tarptautiniams investuotojams.

Apie tai į tarptautinę finansų rinkų konferenciją „Financial Markets re-defined: Exploring New Horizons“ susirinkusiems politikos, verslo bei finansų rinkos lyderiams iš viso pasaulio antradienį pranešė finansų ministras Vilius Šapoka.

„Europos Sąjunga ir kitų pasaulio šalių vyriausybės, priimdamos Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, įsipareigojo siekti darnesnės ekonomikos ir skirti tam reikalingas lėšas, didžiąją dalį pritraukiant iš privataus sektoriaus. Siekiame iš anksto pasirengti būsimiems pokyčiams ir prisidėti prie klimato kaitos padarinių suvaldymo finansinėmis priemonėmis. Mūsų tikslas – inicijuoti Lietuvoje tvarių finansų judėjimą ir tapti geriausia finansinių paslaugų jurisdikcija regione“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva vienintelė pateikė projektą per struktūrinių reformų programą (SRSS) tvarių finansų srityje. Jo metu bus rengiama Lietuvos strategija ir veiksmų planas dėl tvarių (žaliųjų) finansų bei Žaliojo finansų instituto įsteigimo Lietuvoje galimybių studija. Šiuo projektu siekiama suteikti daugiau galimybių šalies institucijoms kurti palankią ekosistemą tvarioms investicijoms Lietuvoje, skatinti tvarių instrumentų vystymąsi, įtraukti visuomenę į tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimą bei padėti pritraukti investicijas į tvarius produktus.

Iki šiol Lietuva jau nemažai nuveikė tvarių finansų srityje, siekiant užtikrinti perėjimo prie žaliosios ekonomikos tikslus ir klimato kaitos padarinių mažinimą. Praėjusiais metais Vyriausybė rinkoje išplatino žaliųjų obligacijų emisijas, kurių metu pritrauktos lėšos bus panaudotos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučių modernizavimui ir energetiniam efektyvumui didinti. Lietuvos pastangos diegti naujoves buvo įvertintos Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko – pernai mūsų šalis apdovanota aukso medaliu už daugiabučių namų renovacijos projektą, o šiemet vienos iš Lietuvos žemės ūkio įmonių projektas buvo taip pat įvertintas aukso medaliu.

 

Finansų ministerijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE