Gero nežadanti situacija…

JAV žiniasklaida informuoja, jog šios šalies vadovai, ryšium su aštrėjančia padėtimi Ukrainos – Rusijos pasienyje svarsto galimybę papildomai siųsti ginklų ir kariškių- patarėjų į Ukrainą. Apie tai pranešė įtakingas JAV televizijos kanalas CNN, remdamasis savo šaltiniais.

Baltųjų rūmų administracija svarsto galimybę nusiųsti į Ukrainą daugiau modernių ginklų. Taigi, šaltinio teigimu, naujajame karinės pagalbos pakete gali būti daugiau prieštankinių kompleksų „Javelin“ ir minosvaidžių. Taip pat svarstoma galimybė ukrainiečių karius aprūpinti nešiojamais priešlėktuviniais kompleksais „Stinger“, praėjusio šimtmečio pabaigoje gerai užsirekomendavusiais karo Afganistane metu bei rusiškais sraigtasparniais Mi-17, kuriuos amerikiečiai buvo numatę skirti jų apmokytai, tačiau išsibėgiojusiai Afganistano kariuomenei.

Tačiau, pasak televizijos kanalo CNN žurnalistų, JAV administracija dėl šio žingsnio kažkiek nerimauja, mat tokį Vašingtono poelgį Maskva, be abejonės, vertins kaip reikšmingą susidariusios krizinės padėties eskalavimą.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE