Gimnazistai domėjosi aviacijos studijomis

Moksleivių grupė iš Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos balandžio 7 dieną apsilankė „Kurk Lietuvai“ ir „Būsiu__“ projektų inicijuotoje profesinio orientavimo ekskursijoje „Ateities inžinieriai“ Kaune ir Kauno rajone. Moksleiviai aplankė orlaivių angarus Karmėlavoje, kur eksploatuojami oro linijų „Ryanair“ lėktuvai ir vieną pažangiausių elektronikos technologijų kompaniją Lietuvoje „Kitron“, taip pat jiems buvo pristatytos šių krypčių studijų programos Kauno technologijos universitete.

Ekskursijos metu moksleiviai susipažino su elektronikos inžinerija, aviacijos mechanika ir informacinėmis technologijomis – tai trys profesinės kryptys, kuriose specialistų Lietuvoje reikia vis daugiau. Įdomu, kad tiek eksploatuojant lėktuvus, tiek programuojant, perspektyvų ir gerai apmokamą darbą gauti galima ir be aukštojo išsilavinimo, tik baigus profesinį mokymą ar besimokant per praktiką. Prognozuojama, kad per ateinančius kelerius metus Lietuvai reikės daug šių sričių specialistų: 600–800 orlaivių mechanikų, apie 2700 elektronikos inžinierių ir net 14000 programuotojų.

Iki birželio pradžios kitos mūsų rajono mokyklos taip pat gali registruotis į ekskursijas „Ateities inžinieriai“ www.busiu.eu – profesinio orientavimo renginių platformoje. Su lėktuvų mechaniko, elektronikos inžinieriaus arba programuotojo profesijomis susipažinti tikrai turėtų kiekvienas, nes apie šias specialybes sklandantys mitai bus lengvai sutriuškinti aplankius šių sričių įmones!

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE