Grįžę iš užsienio ieško samdomo darbo

Per šių metų sausio – rugsėjo mėnesius į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius kreipėsi 2 349 Lietuvos piliečiai, kurį laiką gyvenę užsienyje. Daugiau kaip pusė (53,7 proc.) jų turi vidurinį išsilavinimą, apie 18 proc. – pagrindinį išsilavinimą, kas dešimtas – baigęs universitetą. 43 proc. Užimtumo tarnyboje registruotų iš užsienio grįžusių asmenų neturi profesinio pasirengimo.

Daugiausia grįžusiųjų – jaunesni kaip 30 metų amžiaus (45,8 proc.). 30–49 metų amžiaus iš emigracijos grįžę darbo ieškantys asmenys sudaro 42,7 proc. Vyresni kaip 50 metų asmenys – 11,5 proc.

Didžioji dalis iš užsienio grįžusių asmenų ieško samdomo darbo ir tik 63 nurodė, kad norėtų užsiimti individualia veikla. Dažniausiai pageidaujamos veiklos – įvairūs statybos darbai, automobilių priežiūra ir remontas, kirpyklų ir grožio salonų veikla, prekyba.

Iš ieškančių samdomo darbo daugiausia nori dirbti pagalbiniais darbininkais, automobilių vairuotojais, administratoriais, pardavėjais, nekvalifikuotais statybos ar apdirbamosios pramonės darbininkais, pardavimų vadybininkais, apdailininkais.

Per šių metų sausio – rugsėjo mėnesius Užimtumo tarnybos specialistai tarpininkavo įdarbinant 984 iš užsienio grįžusius darbo neturinčius asmenis, apie 93 proc. įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis.

Per devynis šių metų mėnesius 69 buvę emigrantai pradėjo mokytis pagal profesinio mokymo programas, 2 buvo įdarbinti pagal pameistrystės darbo sutartį, 15 įdarbinta suteikus subsidiją, 3 pradėjo dalyvauti darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje, 8 pradėjo verslą gavę paramą savarankiškam užimtumui.

Parengta pagal Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE