Idėjų, skirtų Vilkaviškio savivaldybės gyvenamajai aplinkai gerinti, konkursas – finišo tiesiojoje

Išaušo paskutinė diena, kada Vilkaviškio rajono savivaldybės gyventojai dar gali balsuoti už bendruomenės iniciatyvas gyvenamajai aplinkai gerinti.

Visos idėjos buvo pasiūlytos bendruomenių, o iš 5 pateiktų projektų, gegužės mėnesį posėdžiavusi atrankos darbo grupė patvirtino ir gyventojų teismui pateikė jas visas. Iš viso vilkaviškiečių balsavimui buvo pateikti 2 mažos ir 3 didelės apimties projektai.

Mažos apimties projektų grupėje, kurių apimtis yra iki 25 tūkst. eurų vertės, rungiasi riedlenčių parko įrengimo Gudkaimio kaime projektas ir pievos, esančios Šaltalankių giraitėje, Vištytyje, sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės reikmėms.

Planuojama, kad mažos apimties projektai galėtų būti įgyvendinti dar šiais metais.

Tuo tarpu, didelės apimties projektų, iki 100 tūkst. eurų vertės, kategorijoje susirungė 3 bendruomenių pasiūlytos idėjos.

Bendruomenės pasiūlė Pilviškių miestelio vandens bokštą pertvarkyti ir rekonstruoti į apžvalgos bokštą, įrengti vaikų žaidimų aikštelę Kybartuose ir atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių taką Kybartuose.

Šios iniciatyvos galėtų būti įgyvendintos kitais metais, po projektų ir techninės dokumentacijos parengimo.

„Daugiausia gyventojų balsų surinkę projektai įgyvendinami tik tada, kai surenka minimalų balsų skaičių: mažos apimties projektams apie 174 balsus nuo Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičiaus (remiantis praėjusių metų Lietuvos statistikos departamento paskelbtais duomenimis), didelės apimties projektams apie 694 balsus nuo Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičiaus (remiantis praėjusių metų Lietuvos statistikos departamento paskelbtais duomenimis)“, – skelbiama Vilkaviškio savivaldybės administracijos pranešime.

Už idėjas, kurios gyventojams atrodo aktualiausios iš kiekvienos kategorijos renkantis po vieną galima balsuoti – https://vilkaviskis.lt/apklausos/. Tiesa, šiandien paskutinė balsavimo diena, todėl gyventojai, dar neatidavę savo balsi turėtų suskubti.

 

Ugnė Stanaitė 

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE