Informacija apie afrikinio kiaulių maro atvejį Didžiųjų Zariškių k., Kazlų Rūdos sen.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba raštu informavo apie tai, kad 2019 m. liepos 13 d. iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gavo tyrimų protokolus, kuriais patvirtinama, kad nustatytas afrikinis kiaulių maras naminėms kiaulėms, kiaulių laikymo vietoje, esančioje Didžiųjų Zariškių k., Kazlų Rūdos sen., Kazlų Rūdos sav.

Primename gyventojams, kad Afrikinio kiaulių maro apsaugos ir priežiūros zonoje taikomos šios priemonės:

1. Kuo skubiau surašomi visi kiaulių ūkiai ir uždeklaruojamos kiaulės;

2. Kiaulės iš ūkių esančių apsaugos ir priežiūros zonoje negali būti išvežamos ir įvežamos į ūkius 40 dienų;

3. Kitų naminių gyvūnų (galvijų, avių, ožkų, arklių ir kt. gyvūnų) be VMVT Kazlų Rūdos VMVT leidimo negalima nei įvežti į ūkį, nei iš jo išvežti;

4. Atliekami visų apsaugos ir priežiūros zonoje esančių kiaulių klinikiniai tyrimai ir esant įtarimui paimami mėginiai afrikinio kiaulių maro tyrimui;

5. Kiaulių laikytojai skerdžiantys kiaules savo reikmėmis turi pranešti privačiam veterinarijos gydytojui ar VMVT Kazlų Rūdos VMVT dėl mėginių paėmimo AKM tyrimams.

6. Privaloma vykdyti kiaulių ūkių registravimo, ženklinimo ir identifikavimo reikalavimus;

7. Ūkiai raštiškai supažindinami su biologinio saugumo priemonių reikalavimai kiaulių ūkiuose ir įteikiama informacinė medžiaga.

 

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas