Išvykusių kraštiečių iniciatyva tiesiami kultūros tiltai

Marijampolės savivaldybėje lankėsi ir su savivaldybės mero pavaduotoju Artūru Visockiu susitiko šiuo metu Norvegijoje Oyerio (Øyerio) savivaldybėje gyvenanti marijampolietė Erika Urbutė.

Susitikimo tikslas aptarti Oyerio (Øyerio) savivaldybės Kultūros mokyklos, kurioje šiuo metu dirba Erika, pedagogų  vizitą ir instrumentinės grupės koncertus Marijampolėje 2022-aisiais – Magdeburgo teisės suteikimo 230-mečio jubiliejiniais metais.

„Džiaugiuosi, kad išvykę marijampoliečiai sugrįžta su gražiomis idėjomis, kurių tikslas – pristatyti savo gimtąjį miestą, kuriuo didžiuojasi ir kurio pasiilgsta, savo draugams ir bičiuliams, pasidalinti savo veikla, o kartu pradžiuginti marijampoliečius kultūriniais projektais. Savivaldybė nuolat palaiko ryšius su išvykusiais, siekiama stiprinti ryšį tarp išvykusiųjų ir gimtojo miesto, o šis puikus pavyzdys rodo, kad kitose šalyse gyvenantys marijampoliečiai yra aktyvūs įvairiose veiklose, nepamiršta savo gimtinės, nori  sugrįžti, nors ne visai, bet su kūrybiniais sumanymais, kurie leistų susipažinti su kitų šalių kultūra ir tiesti kultūros tiltus“, – po susitikimo sakė vicemeras Artūras Visockis.

Kaip sakė Erika Urbutė, dirbanti Kultūros mokykloje muzikos mokytoja, dainuojanti šiame muzikiniame kolektyve, vadovaujanti bendruomenės chorams, šis organizuojamas mokyklos pedagogų ansamblio vizitas Marijampolėje yra susijęs su didžiuliu noru parodyti norvegams gražų savo gimtąjį miestą ir Lietuvą bei sudaryti galimybes kolektyvui surengti Marijampolėje savo koncertus minint mokyklos 40 metų jubiliejų.

Susitikimo metu, kuriame dalyvavo ir Kultūros centro direktorė Rima Striaušienė, buvo aptarta planuojama svečių iš Norvegijos Oyerio (Øyerio) savivaldybės Kultūros mokyklos pedagogų instrumentinės grupės, kurioje groja ir pats mokyklos direktorius, vizito programa. Planuojama, kad kolektyvas savo viešnagės Marijampolėje kitų metų gegužės mėnesį metu surengs koncertus, kurie gražiai įsilies į jubiliejinių metų Miesto dienų programą, susitiks su miesto meno kolektyvais ir pedagogais, susipažins su miesto istorija, kultūros paveldu, infrastruktūra ir kultūriniu gyvenimu.

(Øyerio) savivaldybė yra viena piečiausių Gudbrandsdaleno regiono savivaldybė Norvegijoje.Čia veikianti Kultūros mokykla yra kultūrinio tobulėjimo ir meistriškumo ugdymo įstaiga, kurioje veikia muzikos, dramos ir šokių skyriai. Mokykloje vyksta vaikų ir jaunimo meno dalykų mokymas vertinant mokinių įvairovę ir individo galimybes. Mokykla renkasi įvairias mokinių ir pedagogų saviraiškos formas, aktyviai dalyvauja ir reprezentuoja savo įstaigą įvairiuose projektuose ir išvykose.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE