Sausio 12 d. įvyko 9-12/I-IVG klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados savivaldybės etapas, kuriame dalyvavo 13 mokinių: 6 iš Kalvarijos gimnazijos, 4 – Sangrūdos, 1 – Jungėnų, 2 – Akmenynų pagrindinių mokyklų. Dalyviai atliko Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros parengtas literatūrines ir kalbines užduotis.
Mokinių darbus vertino Kalvarijos savivaldybės mero 2026 m. sausio 2 d. potvarkiu Nr. M-2 (2.4 E) sudaryta Kalvarijos savivaldybės lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados vertinimo komisija.
9-10/I-IIG klasių mokiniai, atlikdami užduotis, galėjo daugiausiai surinkti 93 taškus, o 11-12/III-IVG klasių – 98. Komisijos sprendimu I vieta skirta Kalvarijos gimnazijos Ib klasės mokinei Jovitai Varnagirytei (78 taškai), III vietos – Kalvarijos gimnazijos Ib klasės mokinei Airinai Bulvičiūtei (49 taškai), IVb klasės mokinei Evitai Pavadaitytei (63 taškai) ir Kalvarijos sav. Sangrūdos pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinei Neilai Paulionytei (45 taškai). Šioms mokinėms bus teikti diplomai.
Šalies lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai, kuri vyks š. m. vasario 13-14 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje, Kalvarijos savivaldybei atstovaus I vietos laimėtoja Jovita Varnagirytė.

