Įžiebta Vilkaviškio miesto puošmena – Kalėdų eglė

Vilkaviškiečiai jau gali gėrėtis Vilkaviškio centre, J. Basanavičiaus aikštėje, žibančia ir visą miestą puošiančia Kalėdų egle. Penktadienį, gruodžio 2-ąją vyko smagi miesto žaliaskarės įžiebimo šventė „Kalėdos lagamine“ ir fejerverkais vainikuotas šventinis vakaras.

Miesto eglę pačiame miesto centre – J. Basanavičiaus aikštėje – pastatė ir papuošė UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“. Įspūdingą, aukštą natūralią žaliaskarę miestui padovanojo V. Pietario gatvėje gyvenanti vilkaviškietė, o papuošta eglė suspindo šilta aukso spalva. Kalėdinės eglės svarbiausias puošybos elementas – šviečiančios snaigės, eg-3-12663atspindinčios žiemos grožį.

Eglės įžiebimo šventė sulaukė gausaus būrio mažųjų ir suaugusiųjų vilkaviškiečių. Nuo žvarboko oro gelbėjo ir šilta arbata tradiciškai vaišino Vilkaviškio LIONS klubo nariai. Pastarieji vilkaviškiečius ir miesto svečius taip pat lepino jų pačių keptais skanėstais ir trešnių vynu.

Be to, žmonės galėjo ne tik vaišintis, bet ir aukoti negalią turinčių vaikų reikmėms. Vilkaviškio LIONS klubo nariai džiaugiasi vilkaviškiečių dosnumu ir dėkojo visiems atėjusiems, bendravusiems ir paaukojusiems, nes šventinio vakaro metu geram tikslui buvo surinkta 500 eurų. Vilkaviškio LIONS klubo nariai surengė ir kitų atrakcijų Kalėdų eglės įžiebimo šventės dalyviams – susirinkusiųjų dėmesį traukė paruošta kalėdinė fotosienėlė.

Po šventines grožybes pasidairyti ir kalėdinėms dovanoms ką nors dailaus ar praktiško įsigyti kvietė čia pat aikštės prieigose įsikūrusi amatininkų mugė.

Vakaro renginyje „Kalėdos lagamine“, vedamame Vitos Laskevičiūtės ir Kamilės Kasulaitytės, pasirodė Vilkaviškio eg-8-12668vaikų ir jaunimo centro (VVJC) šokių kolektyvas „Fresko“ (vadovė Eglė Kaminskienė), kalėdinėmis dainomis šventinę nuotaiką kėlė VVJC vokalinė grupė „Pupos“ (vadovė Danė Paukštaitienė) ir šio kolektyvo šauniosios solistės Urtė ir Gabrielė.

Šventiniu kalėdiniu džiaugsmu su kraštiečiais pasidalinti sugrįžo jau gerokai pasikeitęs, suaugęs, bet visų lygiai taip pat mylimas rokeris Lukas, dovanojęs vilkaviškiečiams savo kūrinius.

Pasveikinti vilkaviškiečių ir miesto svečių atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis linkėjo jaukių artėjančių švenčių, gražių akimirkų artimųjų rate ir sėkmingų artėjančių Naujųjų 2017-ųjų metų.

O kaipgi Vilkaviškio miesto eglės įžiebimo šventė be svarbiausio asmens – Kalėdų senelio? Pasirodo šis, kantriai ir labai tyliai tūnojęs bei visus pasirodymus paslapčia stebėjęs, išlindo iš seno, stebuklingo lagamino, visą laiką stovėjusio šventinėje scenoje.

eg-14-12674Džiugiai vaikų sutiktas Kalėdų senelis (Saulius Zaranka) atnešė tikrą šv. Kalėdų jausmą, kurio niekur nereikia ieškoti, nes jis visada yra šalia mūsų, tik kartais reikia jį patiems susikurti ir įžvelgti, net ir visai mažuose dalykuose.

Kalėdų senelis pranešė, kad labai laukia mažylių laiškų, kurios vaikučiai padedami tėvelių gali nešti į Vilkaviškio kultūros centre stovintį specialųjį Kalėdinį paštą. Šventinis paštas veiks iki pat didžiųjų švenčių, t. y. iki gruodžio 22 d.

Vakaro programą vainikavo būrio šokėjų, šventėje dalyvavusių vaikučių su tėveliais ir Savivaldybės mero A. Neiberkos įžiebta eglė ir spalvingas, Eglės Kunčiuvienės įmonės „Neodentos“ miestui dovanotas fejerverkas. Kalėdų eglė tradiciškai miesto gyventojus džiugins iki Trijų karalių šventės, t. y. sausio 6 d.

Ieva Rinkevičiūtė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X