Jaunųjų policininkų pažintis su ugniagesiais gelbėtojais ir pasieniečiais

Vilkaviškio „Jaunųjų policininkų mokyklėlė“ (toliau – JPM) moksleiviams suteikia vis naujas galimybes dalyvauti karjeros orientavimo mokymuose, susipažinti su kitų institucijų vykdoma veikla ir jų darbuotojais.

Susitikime su Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininku Sauliumi Bakša jaunuoliai sužinojo apie šalies priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, ką veikia Bendrasis pagalbos centras, apie pagalbos skambučių 112 svarbą. Suteikė informacijos apie mokymo įstaigas, kurios rengia ugniagesius, apie jaunuoliams keliamus reikalavimus norint rinktis šią profesiją ir kt.

Papasakoję moksleiviams apie dažniausiai pasitaikančius gaisrų atvejus ir kaip tiriami gaisrai bei nustatomos jų kilimo priežastys, atvykusi Vilkaviškio ugniagesių gelbėtojų komanda  pademonstravo gaisruose naudojamas specialiąsias apsaugos priemones, gaisrų gesinimo ir kitą naudojamą techninę įrangą. Moksleiviai ne tik įdėmiai klausėsi atvykusios komandos, bet ir turėjo  galimybę patys išbandyti keletą ugniagesių gelbėtojų naudojamų techninių priemonių.

Kitame susitikime Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos  pasieniečių veiklą pristatė vyresnysis specialistas, kapitonas Stasys Teresevičius. Jis papasakojo   apie VSAT raidą, pokyčius Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir Šengeno zoną, šiandieninę tarnybą, Lazdijų rinktinę, šios tarnybos padalinius prie ES išorės ir vidaus sienų, apibūdino kaip atrodo paženklinta Lietuvos – Rusijos valstybės siena sausumoje ir pasienio vandenyse. Taip pat paminėjo pasieniečio kvalifikacijos įgijimo galimybes Pasieniečių mokykloje ir Mykolo Romerio universitete, išdėstė jaunuoliams keliamus reikalavimus norint rinktis studijas šiose mokymosi įstaigose.

Kiemo teritorijoje visus pasitiko Vištyčio užkardos kinologai su tarnybiniais šunimis pėdsekiais Baira ir Lile, kurios, vykdydamos pasieniečių komandas, pademonstravo šuns bendro paklusnumo programą, asmens sulaikymą ir daiktų paiešką.

Jaunimui šie susitikimai paliko didelį įspūdį, jie daug sužinojo apie šių tarnybų veiklą, o kartu ir patyrė gerų emocijų.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.