JAV ir Rusijos kariuomenių lyderiai surengė telefoninį pokalbį

Situacijai Rusijos ir Ukrainos pasienyje kaistant vakaruose baiminamasi dėl galimos Rusijos invazijos į šią šalį. Tad JAV bei Rusijos kariuomenių lyderiai antradienio popietę surengė telefoninį pokalbį.

Apie tai pranešė Rusijos gynybos ministerija. Rusijos gynybos ministerijos pranešime rašoma, kad Generalinio štabo viršininkas Valerij‘us Gerasimov‘as ir  JAV Jungtinio štabo viršininkų tarybos pirmininkas Mark‘as Milli aptarė „aktualias tarptautinio saugumo problemas“. Tuo pat metu Rusijos gynybos ministerija neatskleidė vykusio pokalbio detalių. 

Vakarų šalys jau kuris laikas nuogąstauja dėl gaunamų pranešimų apie suaktyvėjusią Rusijos karių veiklą prie Ukrainos sienos. Yra įtarimų, kad Maskva planuoja invaziją į Ukrainą, tačiau Maskva tai neigia. 

Praėjusią savaitę Ukrainos vyriausybė, matydama blogėjančią padėtį pasienyje su Rusija, kreipėsi į savo Vakarų sąjungininkus dėl papildomos karinės pagalbos. 

Beje, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrij‘us Peskov‘as antradienį, taip pat pareiškė, kad bet kokie JAV veiksmai siųsti į Ukrainą daugiau karinės technikos, amunicijos ir karinių patarėjų tik padidins įtampą tarp Maskvos bei Kijevo ir tuo pačiu Vakarų. 

Primename, jog Ukrainos kariuomenė jau septyneri metai kovoja su Rusijos ginkluojamais separatistais, kurie yra užėmę Donecko ir Luhansko regionus Rytų Ukrainoje, besiribojančius su Rusija. Kijevas, taip pat ir vakarų šalys kaltina Rusiją siunčiant karius bei ginklus separatistams, bet Maskva šiuos faktus tradiciškai neigia. Šio karinio konflikto metu jau žuvo daugiau nei 15 tūkst. Ukrainos gyventojų.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE