JAV senatorius Mark‘as Warner‘is: „Vladimiro Putino veiksmai kelia grėsmę taikai ir stabilumui“

JAV senatorius Mark‘as Warner‘is, einąs Senato žvalgybos komiteto pirmininko pareigas, padarė pareiškimą dėl padėties Rusijos ir Ukrainos pasienyje.

Pastaruoju metu pasirodžius pranešimams, kad Rusija prie sienos su Ukraina sutelkė nuo 90 iki 100 tūkstančių karių, senatorius Mark‘as Warner‘is, vadovaujantis žvalgybos komitetui JAV Kongreso aukštuosiuose rūmuose pareiškė, kad „Agresyvi Vladimiro Putino retorika ir veiksmai kelia grėsmę taikai ir stabilumui ne vien Europoje, bet visame pasaulyje. Pradedant Rusijos vykdoma besitęsiančia Rytų Ukrainos ir Krymo okupacija, baigiant Rusijos manipuliacijomis tiekiant dujas Europai. Šios valstybės nuolatine ir piktavališka melagingos informacijos kampanija, nusikalstama veikla vykdoma pasaulio elektroninių ryšių priemonių tinkle, jos parama diktatoriškam Baltarusijos rėžimui, antidemokratiniai veiksmai slopinant Rusijos opozicijos veiklą  ir jos karinės galios demonstravimas Ukrainos atžvilgiu yra įsibėgėjančio „šaltojo karo“ apraiškos. Rusijos valdžia žaidžia pavojingą žaidimą“.

Anot JAV Senato žvalgybos komiteto pirmininko M. Warner‘io, prezidento Joe Biden‘o administracija turi padirbėti su sąjungininkais, „siekdama parodyti prezidentui Vladimir‘ui Putin‘ui, kad tolesni veiksmai destabilizuojant Europos saugumą sukels pražūtingų pasekmių Rusijos ekonomikai bei ves į  tolesnę šios šalies izoliaciją nuo civilizuoto pasaulio“.

Savo ruožtu JAV Jungtinio štabo vadų pirmininkas, generolas Mark‘as Milli‘is telefonu kalbėjosi su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiuoju vadu, generolu leitenantu Valerijumi Zalužnu. Pokalbio metu, kaip pranešama buvo „aptarta saugumo situacija Rytų Europoje, jos perspektyvos ir esama būklė“. Tai jau antras šių aukštų JAV bei Ukrainos pareigūnų pokalbis per pastarąsias keturias dienas. Ankstesnis pokalbis vyko lapkričio 19 dieną. Tada šalys aptarė „Rusijos veiklą Rytų Europoje, įskaitant nerimą keliančią Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiklą aplink Ukrainą“.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE