Jūrės kaimo bendruomenės žygis dviračiais į Bebruliškę

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kartu su valstybinius kelius prižiūrinčiomis regioninėmis įmonėmis ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga jau 9 metus organizuoja konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Jūrės kaimo bendruomenė šiame konkurse dalyvauja jau 7 metus. Liepos 5 d.  tradicinį žygį surengė Jūrės kaimo bendruomenės dviračių mylėtojai ir jų draugai: keliavo aplankyti kaimyninę Bebruliškės bendruomenę. Svetingi šeimininkai vaišino arbata, papasakojo apie  kaimo pavadinimo kilmę.

Kelionės dviračiais ne tik ugdo eismo dalyvių saugų ir kultūringą elgesį kelyje, bet ir leidžia pasigėrėti puikiu kraštovaizdžiu, sužinoti apylinkių istoriją, atrasti įdomių vietų bei stiprinti sveikatą.  Juk dviratis – aplinką tausojanti transporto priemonė, naudojama pramogai, susisiekimui, laisvalaikio praleidimui, turizmui, sportavimui, varžyboms. Šia transporto priemone patogu naudotis tiek mieste, tiek kaime.

Kazlų Rūdos krašto keliais vyksta labai intensyvus eismas, daugėjant dviratininkų, juos pastebėti kitiems eismo dalyviams darosi sudėtinga, o dviračių takų labai mažai, todėl gausų dviratininkų būrį visos kelionės metu lydėjo Kazlų Rūdos VPK pareigūnai. Jie užtikrino visų eismo dalyvių saugumą, priminė reikalavimus, kurių reikia laikytis važiuojant dviračiu ir padėjo saugiai grįžti į namus.

Visiems žygio dalyviams ir svetingiems šeimininkams  Jūrės kaimo bendruomenė padovanojo eismo dalyvių saugumą užtikrinančių priemonių (atšvaitų, liemenių arba šviesą atspindinčių krepšių), kurios padės būti pastebėtiems visais metų laikais ir apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių keliuose.

Projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“  primena, kad eismo saugumas yra svarbus kiekvieno visuomenės nario, tiek paties mažiausio, tiek garbaus amžiaus senjoro, gyvenime.  Saugumą kelyje galime sukurti tik bendromis pastangomis. Kelių eismo taisyklių laikymasis, tolerancija, pagarba vienas kitam, dėmesingumas ir sąmoningumas turi lydėti kiekvieną eismo dalyvį, dalyvaujantį viešajame eisme. Eismo kultūra nepasikeičia per dieną ar per dvi – tai įpročių, papročių, supratimo dalykai. Tam, kad požiūris, o kartu ir elgesys pasikeistų, reikia visų mūsų pastangų. Kartu mes galime daugiau…

 

Rita Sliserienė

 

Reklama: vaikiški dviračiai

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE