Giedrius Iškauskas: tai kada gi pagaliau bus ta nauja Marijampolės krepšinio arena?

Marijampolės arenos projektas / sa.lt nuotr.

Susitiko kartą suvalkietis ir žemaitis. Ir pradėjo abudu apie krepšinį kalbėtis. Skamba kaip anekdoto pradžia. Bet būtent iš tokio pokalbio kilo pagrindinė šio straipsnio mintis.

Taip jau nutiko, kad gyvenimas man lėmė nuostabią, žmoną, kilusią nuo „tolimųjų“ Žemaitijos Gargždų. Tad šiais metais Motinos dienos proga lankėmės būtent ten. O kaip žinia, kiekvienas gimtojo krašto pilietis visada nori prieš svečią savo gimtine pasipuikuoti. Ne išimtis ir uošvis. Tad kaip gi nepašnekėjus su žentu apie krepšinį.

Manau kiekvienas Marijampolės krepšinio sirgalius žino, kad praėjusį mėnesį Palangoje įvyko Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) finalas. Jame „Gargždai“ 77:73 po atkaklios kovos palaužė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus ir pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo NKL čempionatą. Kartu gavo ir galimybę žaisti LKL. Šia galimybe klubo vadovai pasinaudojo. Balandžio 27 d. LKL valdyba nutarė šiai komandai leisti dalyvauti LKL klubų licencijavime. Galutinės rekomendacijos paaiškės gegužės 10 d., po finansinių dokumentų išnagrinėjimo.

– Matai, LKL‘e lošim, – šypsosi pro ūsą uošvis.

– Sveikinu. Į didmiesčius prasimušėt! (Gargždai 2,5 karto mažesni už Marijampolę).

– Taip. O kaip ten ta tavo Marijampolė laikosi?

– O mes…O mes tuoj naują arena pasistatysime. Tai irgi lošim, – pasakiau. O pats mintyse galvoju: „tai kur ta nauja arena“?

2020 metai prasidėjo džiugiai visiems Marijampolės miesto krepšinio sirgaliams. Pagaliau, po 20 metų laukimo, vasario mėnesio pradžioje per žiniasklaidos portalus nuvilnijo žinia: „Marijampolė pagaliau turės naują areną!“. Bus statoma daugiafunkcinė arena. Joje žais ne tik krepšininkai, bet galės vykti ir tinklinio, ar neįgaliųjų sporto varžybos.

„Mūsų miesto vyrų krepšinio komanda „Sūduva“ turi grįžti į aukščiausią šalies krepšinio lygą, tą jau seniai galėjome padaryti, tik arenos trūkumas ir yra ta vienintelė problema“,- tuo metu entuziastingai žurnalistams kalbėjo meras P. Isoda.  Marijampolės savivaldybė tikėjosi, jog statant naują areną, bus sutilpta į 12 mln. eurų biudžetą. Finansavimą bus siekiama gauti iš Vyriausybės, o dalį pinigų pridėtų ir pati savivaldybė. Nepavykus gauti valstybės finansavimo, bus ieškoma privačių finansavimo šaltinių.

– Kaip sekasi tą areną statyti? Gal jau atidarė, – paklausiau vakar tėvų (kas gi greičiau sugražins vaikus paklydėlius į gimtinę, jei ne bulviasodis tėvų darže).

– Ne, niekas nestato. Girdėjau, kad visai nebus. Pinigų nėra.

Liūdna širdyje patampa, kad septintas pagal dydį Lietuvos miestas vis dar neturės modernios arenos, atitinkančios (net!) LKL standartus. Po teisybei, kol kas tokios neturi ir Gargždai. Tačiau jie, kol susitvarkys savąją, planuoja žaisti Palangoje arba Kretingoje. O ir Klaipėda netoli. Tuo tarpu, vienintelė Marijampolei artimesnė, moderni 800 vietų arena yra 3 kartus mažesniame Vilkaviškyje. Tačiau ir ši neatitinka minimalių 1200 žiūrovams skirtų sėdimų vietų skaičiaus. Tad ir toliau daugkartinis NKL čempionas „Sūduvos-Mantingos“ klubas turės tenkintis tik 2-ąja lyga.

Norėdamas išsiaiškinti, kokia situacija yra iš tiesų, susisiekiau su Marijampolės savivaldybės administracijos atstovais. Ilgai negaišindamas užklausiau tiesiai apie areną. Maloniai atsiliepęs darbuotojas, užtikrino, kad reikalai, nors ir sunkiai, visgi juda. Šiuo metu yra ruošiamas investicinis projektas ir, jei viskas gerai, ateityje bus pateiktas. Pagrindinė problema, stabdžiusi naujos arenos statybas, pripažino jis, iš tiesų buvo finansavimas.

Politikai apie naujus finansus nesigiria. Na, bet viltis dar gyva. Lauksim žinių. O, kol kas savo uošviui didžiuodamasis galiu atsakyti: „Mes suvalkiečiai esame kantresni už žemaičius“. Šiaip ar taip, Vilnius savo nacionalinį stadioną jau 30 metų stato. Bet ir ten šviesa tunelio gale matosi. Tad vieną diena ateis šventė ir į mūsų kiemą.


Giedrius Iškauskas

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE