Kalėdų belaukiant Prisikėlimo šviesą skleis Betliejaus prakartėlė

J. Basanavičiaus aikštėje, kur kalėdinį šventės laukimą ir jaukumą skleis pagrindinė miesto Kalėdų eglė, jau pastatyta ir Betliejaus prakartėlė, kviečianti trumpam stabtelėti, prisiminti krikščioniškąsias vertybes ir tikrąją šv. Kalėdų prasmę.

„Šiemet aikštėje pastatyta atnaujinta Betliejaus prakartėlė. Tai svarbus Kalėdų šventės akcentas, kviečiantis prisiminti tikrąją šv. Kalėdų prasmę ir šeimos svarbą mūsų gyvenime. Seniau stovėjusi prakartėlė buvo susidėvėjusi, todėl džiaugiamės, kad Marijampolės kultūros centras ėmėsi iniciatyvos atnaujinti šį Kalėdų šventės simbolį. Kviečiu aplankyti ir, laikantis saugumo, pasigrožėti Betliejaus prakartėle, kuri J. Basanavičiaus aikštėje marijampoliečius ir miesto svečius džiugins iki Trijų Karalių šventės. Artėjant gražiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms kviečiu prisiminti krikščioniškąsias tradicijas ir kuo daugiau laiko praleisti šeimos apsuptyje, pasidalyti gerumu, meile ir džiaugsmu“, –  sako savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Naujosios prakartėlės medinį karkasą medžio drožėjas Alvydas Miliauskas pagamino Marijampolės kultūros centro Tautkaičių klojimo teatro ,,Gegnė“ kieme.

Biblinį įvykį atvaizduojančias Marijos, Juozapo ir šventąją šeimą lankančių avių, asilo ir kitas statulėles sukūrė skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Menininkas sako, jog, kurdamas šią unikalią kompoziciją, įdėjo daug meilės ir šilumos, norėdamas suteikti sakrališkumo ir paskatinti žmones per šv. Kalėdas atsigręžti į tikrąjį stebuklą, dovanojantį pasauliui naujos gyvybės gimimo istoriją.

Betliejaus prakartėlė – šv. Kalėdų simbolis, inscenizuotas Jėzaus Kristaus gimimas,  o biblinį įvykį vaizduoja gimusio Jėzaus Kristaus, Marijos, Juozapo ir šventąją šeimą lankančių piemenų bei gyvūnų statulėlės, teikia Šv. Kalėdų džiaugsmą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE