Kazlų Rūdos savivaldybės meras V. Kanevičius dalyvavo konferencijoje Svetlogorske

Šių metų rugsėjo 21–22 dienomis Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius bei Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Rasa Avietynienė dalyvavo 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau Programa) atidarymo konferencijoje, vykusioje Svetlogorske (Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija).

Konferencijos metu gausiai susirinkę Rusijos ir Lietuvos konsulatų, ministerijų, savivaldybių atstovai diskutavo 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos klausimais. Ši Programa parengta pagal Europos kaimynystės priemonę ir finansuojama Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšomis. Pagal Programą numatyta skatinti ir plėsti bendradarbiavimą per sieną tarp Lietuvos ir Rusijos pasienio regionų.

Konferencijos pranešėjai išsamiai apibūdino, kokie projektai gali būti finansuojami Programos lėšomis, aptarė prioritetines Programos veiklas. Įgyvendinant šią Programą bus skatinama turizmo plėtra, istorinio ir gamtos paveldo atkūrimas, valstybinių institucijų bendradarbiavimas, stiprinamos vietos bendruomenės ir kt.

Numatyta, kad Programos teritorija apims Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės ir Telšių apskritis bei Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Programos įgyvendinimui skirtadaugiau kaip17 mln. eurų Europos Sąjungos paramos lėšų. Programa numato finansuoti iki 90 proc. tinkamų projektų išlaidų.

Konferencijos metu buvo patvirtinta, kad Projektų paraiškas galės teikti nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos (asociacijos, bendruomenės, ir pan.) bei nacionalinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos. Taip pat švietimo, mokymo institucijos (universitetai ir pan.) bei kitos viešosios organizacijos, kurių vykdoma veikla atitinka programos prioritetus ir tikslus.

Po diskusijos konferencijos dalyviai aplankė ir apžiūrėjo Svetlogorsko projektus, įgyvendintus 2007-2013 Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos, paramos lėšomis.

Konferencijos organizatoriai planuoja, kad projektinių paraiškų teikimo pradžia vyks dar šiais metais.

Parengė
Milda Paškauskienė
Mero patarėja

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X