Kandidato žodis. Andrius Vyšniauskas

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Marijampolės rinkiminėje apygardoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltu kandidatu Andriumi Vyšniausku.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Marijampolė – man svarbiausias ir mylimiausias miestas, todėl norėčiau, kad daugiau žmonių, įvairaus amžiaus, patirčių ir profesijų, rinktųsi jį gyvenimui. Tačiau šiandien Marijampolėje trūksta elementarių patogumų, kuriuos gali pasiūlyti netoliese esantys didesni miestai. Pirmiausia tai – kokybiškos ir savalaikės sveikatos apsaugos paslaugos.

Sveikatos apsaugos neveiksnumo Marijampolėje ašis – mūsų ligoninė. Joje jau ilgą laiką trūksta lyderystės, o žmonių problemų sprendimas skęsta nesusitvarkančios biurokratijos spąstuose. Čia telkiasi didelės eilės, tvyro elementari betvarkė, su kuria mūsų savivalda susidoroti tiesiog nepajėgia. Reikia centrinės valdžios įsikišimo, kurį užtikrinti gali Marijampolės žmonių išrinktas Seimo narys. Akivaizdu, jog šiuo metu Marijampolės balsas nacionaliniuose reikaluose negirdimas, o mūsų krašto žmonės – prastai atstovaujami. Tai galima pakeisti.

Kitas svarbus aspektas, neleidžiantis Marijampolei suklestėti – besitęsiantis chaosas visoje valstybėje, o ypač Seime. Neįveikiamos nacionaliniu mastu iki šiol atrodo problemos švietimo sektoriuje: Marijampolės mokytojams reikia geresnių algų ir kvalifikacijos kėlimo galimybių, o mokykloms – investicijų.

Ne ką mažiau svarbios esamiems ir potencialiems marijampoliečiams verslo aplinkos sąlygos ir gerai apmokamos darbo vietos, todėl smulkiam verslui reikia nuimti beprasmius ribojimus ir draudimus, o drauge turime nepamiršti mūsų pramonės, kurios stiprėjimui ir prisitaikymui prie besikeičiančio pasaulio reikia valstybės dėmesio. Tai bus pagrindinės mano dėmesio ašys.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Ko gero labiausiai džiugina tai, jog daugelio kandidatų programose galima pastebėti nemažai dėmesio skiriamo būtent sveikatos apsaugos sistemos bėdų pripažinimui bei aiškias intencijas šias problemas spręsti. Mano galva, tai patvirtina, jog turime platų sutarimą, jog esama sveikatos apsaugos situacija – netoleruotina ir negali toliau tęstis, o tai teikia vilties, jog naujoji Seimo kadencija atneš permainų į sveikatos apsaugos sritį tiek Lietuvoje, tiek ir Marijampolėje.

Taip pat daugelio oponentų programose minima ir švietimo sistema bei tai, jog ji neveikia taip, kaip norėtumėme. Maloniai stebina, jog kone kiekvieno kandidato programose atsiranda nors ir kukliai paminima kultūra ir jos svarba – mano galva, suvokimo, jog bendruomenės gerbūvis neįmanomas be aktyvaus kultūrinio gyvenimo, iki šiol stigo. Todėl didesnis konkurentų dėmesys šiai sričiai rodo, jog turėsime daugiau diskusijų ir daugiau veiksmų būtent kultūros srityje tiek nacionaliniu mastu, tiek ir mūsų mieste.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Marijampolės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE