Kandidato žodis. Arūnas Sakalauskas

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Marijampolės rinkiminėje apygardoje Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltu kandidatu Arūnu Sakalausku.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Tiek mano rinkiminėje apygardoje, tiek daugelyje kitų rinkiminių apygardų esminė problema yra ne viena, todėl negalėčiau išskirti vienos problemos, nes tai būtų pernelyg paprasta ir patogu. Šiandien jų netrūksta įvairiose sferose. Bet pirmiausia paminėčiau švietimą, sveikatos apsaugą. Pandemija vienu mostu atidengė visus skaudulius, dangstytus valdančiųjų patikinimais ir pažadais. Jau aišku, kad pandemija paveikė ekonomiką, sukėlė įtampą darbo rinkoje, ne mažai žmonių prarado darbus ir pajamas, daug namų ūkių pajuto ekonominį nesaugumą.

Tačiau nepaisant dabartinės COVID-19 sukeltos pandemijos, ekonominio nuosmukio, viena svarbesnių, jeigu ne svarbiausia mano rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuoju, yra švietimas. Nors tiek dabartinės kadencijos Seimo nariai, tiek prieš tai buvusių kadencijų Seimo nariai visada kaip prioritetinę sritį įvardydavo švietimą, tačiau šioje srityje teigiamų poslinkių tikrai yra mažai, todėl darytina pagrįsta išvada, kad vien per paskutinius keturis metus vykę švietimo „reformos“ visiškai išbalansavo šią sistemą, ir čia reikės ne mojuoti kirviu, o kalbėtis su mokyklų ir universitetų bendruomenėmis, su pedagogais, moksleiviais, studentais, jų tėvais. Nes čia svarbiausia jie, o ne Seimo kėdėse prisėdusių žemvaldžių postringavimai. Privalome jaunimui suteikti išsilavinimą, ir jis turi būti visai kito, aukštesnio lygio, nes mūsų jaunuoliams reikia konkuruoti su didesnių ir turtingesnių šalių absolventais. Turbūt geriausia atspindi pastarųjų metų švietimo reformą 2020 metų matematikos valstybinio egzamino rezultatai.

Kita esminė problema tiek mano Marijampolės rinkiminėje apygardoje, tiek visoje Lietuvoje yra Sveikatos apsauga, kuri apsiribojo kova su vėjo malūnais. Kai mus užklupo pandemija, pritrūko visko – šlubavo gydymo įstaigų valdymas, ministerija siuntinėjo galybę nurodymų, kurių medikai nebuvo pajėgūs įvykdyti, trūko apsaugos priemonių. Svarbiausia – pritrūko paprasto žmogiškumo. Susirgę piliečiai negavo būtinos pagalbos – pažiūrėkite, kokios eilės šiandien nusidriekė, kiek žmonių laukia konsultacijų, operacijų, tyrimų, o juk liga nelaukia.

Bet turbūt svarbiausia problema, kuri yra aktualiausia šiuo metu visoje Lietuvoje, tame tarpe, ir mano rinkiminėje apygardoje, yra ekonomika, ekonominis nuosmukis, kuris, tikėtina, tik pirminėje savo stadijoje. Todėl akivaizdu, kad reikės gaivinti ekonomiką, pirmiausia atkurti darbo vietas, o po to ir kurti naujas darbo vietas.

Pažymėtina, kad ekonomika visada buvo stiprioji liberalų pusė. Oponentai mėgsta kaltinti, kad neva mums, liberalams, nerūpi žmonės, tačiau taip nėra – Žmonės nori dirbti ir užsidirbti – daugiau darbo vietų, didesnė darbuotojų paklausa, didesni atlyginimai, daugiau pinigų surenkama į biudžetą, daugiau galima skirti padėti sunkiau besiverčiantiems gyventojams. Čia mes stipriausi, nes esame už tai, kad žmonės sąžiningai ir oriai uždirbtų, o ne lauktų, kol valdžia teiksis jiems maloningai „padovanoti“ kokią nors vienkartinę išmoką iš jų pačių pinigų. Juk visi žinome, kad nėra jokių „valdžios pinigų“ – biudžete yra visų mūsų uždirbti pinigai, todėl neturėtume to pamiršti.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Manau visi, tiek Marijampolės rinkiminėje  apygardoje, tiek kitose rinkiminėse apygardose kandidatuojantys asmenys kaip prioritetines veiklos sritis nurodo sveikatos apsaugos, švietimo sistemų problemas, socialinės atskirties mažinimo planus. Tikiu, kad visi kandidatai dalyvauja rinkimuose vedini ne vienokių ar kitokių savanaudiškų tikslų, o galvodami apie Lietuvos žmonių gerovę.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Marijampolės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE