Kandidato žodis. Gediminas Akelaitis

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Marijampolės rinkiminėje apygardoje Krikščionių sąjungos iškeltu kandidatu Gediminu Akelaičiu.

 

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Lietuva tapo didžiulės socialinės atskirties ,masinės emigracijos, tautinės kultūros ir lietuviškos tapatybės naikinimo šalimi.

Ekonominiai nusikaltimai, naudojant institucinius svertus ir valstybės politinę jėgą veda į neteisingos valstybės kūrimą. Valstybė be teisingumo, kaip sakė šv. Augustinas, „tai tik plėšikų gauja“.

Lietuvos  politinė sistema turi būti reformuojama. Liberalizmo ideologija, „laukinio kapitalizmo“ dogmos turi būti  atsisakyta ir grįžtama prie krikščioniškaisiais socialinio mokymo dėsniais paremtos  kultūros. Apie tai kalbėjo Roberas Šumanas Europos integracijos projekto kūrėjas.

Seimo nariai, priimdami įstatymus  privalo galvoti ne tik apie savo apygardą, keliukus į sodybas, palankius sprendimus verslo grupėms.

Marijampolės apygardoje , aktualiausia infrastruktūrinių objektų klausimai: dar vieno tilto per Šešupę nejudantis į priekį statybos projektas, sporto arenos statyba, ligoninės apleisto korpuso panaudojimas gyventojų gydymo paslaugų gerinimui,

Kaip medikas suprantu, kad Marijampolės ligoninės, kaip regiono centro išsaugojimas turi būti sprendžiamas ypač atsakingai. Tam reikalinga valstybinės investicijos į naujausias diagnostines priemones, aparatūrą. Tai sudarytų sąlygas jaunų specialistų pritraukimui į Marijampolę. Ne atvažinėjančių, bet įsikuriančių su šeimomis, čia gyventi. Dabar labai bloga  praktika, kai marijampoliečiai,  Sūduvos krašto jaunimas po  mokslų baigimo nepriimami dirbti, turi darbo vietos  ieškoti kituose   regionuose.

Siekiant išvengti dar vieno VISŲ ir VISOSE srityse kainų kilimo, reikia skubiai stabdyti elektros rinkos  liberalizavimo įstatymą.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Esu  Krikščionių Sąjungos valdybos, Tarybos narys, Marijampolės regiono koordinatorius  ir skyriaus pirmininkas. Kad mano balsas būtų girdimas ne tik Marijampolėje, bet ir Seime – priklauso tik nuo Jūsų, gerbiami rinkėjai, pasirinkimo.

Konkurentų idėjos  atsispindi Jų rinkiminiuose šūkiuose, plakatuose ir darbuose. Jų atstovaujamų politinių partijų vadovai orientuoti liberalizmo ideologijos – viena sako, kita daro, o apie trečią galvoja. Gerai atsimenu frazę, ne vieno „išrinktojo“ pasisakymą po rinkimų – „rinkimai  baigėsi – pažadus pamirškit“. Kaip paminklas korupcijai, „rusiško“ geležinkelio kapitalinis  remontas pridedant du „europietiškus“ bėgius  ant pylimo, pavadinant „Raill Baltica“. Jokios ekonominės naudos nei verslui, nei darbo vietų kūrime, nei infrastruktūrai. Dabar, toks Europinis  projektas kainuos apie 500 milijonų Eurų, kurį reikės perdaryti nuo Lenkijos  sienos iki Kauno. Tai yra, mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigais, kuriuos būtų galima panaudoti socialinėms reikšmėms: pensijoms, atlyginimams ir panašiai.

Politinius  konkurentus gerbiu, kaip žmones, bet žinau, kad daugelis Jų idėjų ir liks tik idėjomis. Skaitytojus ir rinkėjus kviečiu rinktis savo atstovą Seime atsakingai ir gerai pagalvojus.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Marijampolės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE