Kandidato žodis. Giedrius Surplys

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltu kandidatu Giedriumi Surpliu.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

  1. Viešosios paslaugos. Ugdymas, sveikata ir socialinės paslaugos turi būti lengvai prieinamos ir kokybiškos. Gaila, kad šią vasarą Kazlų Rūdos ligoninė buvo tarp atsiliekančių pagal tai, kiek paslaugų atnaujino po COVID-19 krizės. Būtina kalbėtis su ligoninių vadovais, personalu ir savivaldybėmis, kaip kuo efektyviau suteikti būtinas paslaugas žmonėms. Taip pat reikia ieškoti protingiausių sprendimų švietimo sistemoje, kad vaikai būtų ugdomi saugioje aplinkoje ir gautų išsilavinimą, prilygstantį geriausioms šalies mokykloms. Tam reikia telkti valstybės, savivaldybių, švietimo bendruomenės, tėvų ir privačių rėmėjų pastangas. Ieškoti naujų švietimo formų. Kauno rajono vaikai turi teisę lankyti darželius ten, kur patogu jų tėvams. Esu pasiruošęs tarpininkauti derybose tarp Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybių.
  2. Būtina išasfaltuoti kuo daugiau kelių, kad žmonės galėtų greičiau ir saugiau pasiekti darbą, ugdymo ir kitas įstaigas. Taip pat reikia nutiesti kuo daugiau dviračių takų, kad galėtume grožėtis savo kraštu, gyventi sveikai ir lankyti turistinius objektus. Šakių rajono, Kazlų Rūdos ir Kauno rajono savivaldybės turėtų vystyti bendrą viešojo transporto tinklą, kuris patenkintų kiekviename kaime gyvenančių žmonių poreikius. Galiausiai, siekiu atgaivinti laivybą Nemunu, kad viena ilgiausių Europos upių galėtų tinkamai naudotis ir turistai, ir verslas. Valstybė tam jau skyrė 30 milijonų eurų.
  3. Verslo sąlygų gerinimas. Laisvosios rinkos instituto „Savivaldybių indekse“ Šakių rajonas užėmė paskutinę vietą tarp visų savivaldybių pagal sąlygas investuotojams! Būtina pritraukti naujų verslų ir modernizuoti esamus, kad Šakių rajonas, Kazlų Rūdos savivaldybė ir Ežerėlis bei Altoniškiai turėtų pakankamai gerų darbo vietų ir pakankamai pajamų į savivaldybių biudžetą. Tam reikia sutelkti iš šių kraštų kilusių iškilių verslininkų, užsienyje gyvenančių Lietuvių, VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pastangas. Taip pat stiprinti verslumo mokymą.
  4. Turizmo pelningumas. Sūduvos Šiaurinė apygarda driekiasi per įspūdingą kraštovaizdį ir istorines modernios Lietuvos pradininkų tėviškes. Dvarai, piliakalniai ir įvairiausi kultūros renginiai turi generuoti daugiau pajamų žmonėms, dirbantiems turizmo ir kultūros sektoriuje.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

  1. Irena Haase rūpinasi Lietuvos laisvės kovotojų atminimu, kuris ypač svarbus Sūduvos Šiaurinėje apygardoje.
  2. Raminta Jakelaitienė domisi regioninės politikos problemomis ir žino jas iš savivaldos pusės, nes dirba Šakių rajono savivaldybės taryboje.
  3. Reda Kneizevičienė turi ilgametę darbo su kaimo bendruomenėmis patirtį. Ji supranta, kad kaimo bendruomenės yra labai svarbus savivaldos ramstis, kuris turi būti nuolat stiprinamas.

Su kitų kandidatų idėjomis dar neturėjau progos susipažinti, bet tikiu, kad visi jų turi ir nori dirbti Šakių rajono, Kauno rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės žmonėms.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE