Kandidato žodis. Irena Haase

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos šiaurinėje rinkiminėje apygardoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta kandidate Irena Haase.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Ilgai galima kalbėti apie problemas, kurios yra spręstinos mūsų rinkiminėje apygardoje, visame regione, pagaliau – ir Lietuvoje. Bendraudama su gyventojais, verslo, viešojo sektoriaus bendruomene, konsultuodamasi su įvairių sričių specialistais bei bendražygiais partijoje, kartu su komanda parengėme socialiai atsakingą, orientuotą į bendruomenės lūkesčius bei teisingą visoms gyventojų grupėms, rinkimų programą.  Be abejo, tęsiu pradėtus darbus siekiant, kad pacientas galėtų pats pasirinkti reikiamą kompensuojamą vaistą, kad gydytojai daugiau laiko turėtų gydyti, užuot dirbę su dokumentais, o gyventojams skubiai patekti pas reikiamą gydytoją – specialistą būtų realiai įgyvendinta paciento teisė.

Didelė problema, su kuria susiduriama ne tik mūsų rinkimų apygardoje, tačiau ir visoje šalyje – tai valdžios ilgą laiką formuotas „išlaikytinio mentalitetas“. Ypač tai išryškėjo paskutinės kadencijos metu, kuomet siekiant geresnio rezultato per rinkimus, valdžia pradėjo dalinti skolintus pinigus į kairę ir dešinę, visai neatsižvelgdama į tai, kad šios lėšos galėjo būti skirstomos atsakingiau – remti tiems sektoriams, kurie karantino metu nukentėjo labiausiai. Neturi likti šalyje bandymų „nusipirkti rinkėjo meilę“, sprendžiant socialines problemas privalo būtų skiriamas dėmesys asmenų motyvacijai dirbti, tinkamam persikvalifikavimui bei paramai tiems verslams, kurie imasi socialinių projektų, į darbą priimdami socialiai pažeidžiamus asmenis.

Aišku, didelė problema yra ir pasitikėjimo valdžia atkūrimas. Žmonės pastebi, kad šios kadencijos Seimo valdančioji dauguma į istoriją įeis, kaip ciniškiausia, nebijanti paminti Konstitucijos normas, įvedinėjanti dažnai nepagrįstus ir jokia logika nepamatuotus draudimus. Privalome turėti tokį Seimą, kuriuo pasitikėtų gyventojai, o Seimas pasitikėtų žmonėmis, suteikusiems jiems mandatą, užuot priiminėjęs draudimus ir grasinęs sankcijomis.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Mūsų visų idėjas ir programas vertins rinkėjai. Konkurentai – puikiai pažįstami. Visus juos gerbiu ir linkiu sėkmės. Visgi, labiausiai vertinu tas idėjas, kurios yra susijusios su bendruomenės įtraukimu į viešąjį valdymą, savivaldos ugdymu bei teisingumo siekiais. Esu tikra, kad su bendruomene ryšio niekuomet neturės žmogus, kuris į rinkimų apygardą atvyksta kandidatuoti neturėdamas su ja jokio ryšio. Greitai atvykęs, greitai ir išvyks. Šakiečiai kartą taip jau buvo apsigavę – Seimo nario ryšio su bendruomene, su vietos savivalda nebuvimas turėjo skaudžias pasekmes viso rajono raidai. Todėl rinkėjams nuoširdžiai patariu skaityti ne tik rinkimų programas, bet ir domėtis kandidatų asmenybėmis, jų principingumu, o taip pat – ir nepriklausomumu nuo Valstybei priešiškų valstybių ar asmenų.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Vilkaviškio, Sūduvos pietinėje ir Marijampolės vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE